طراحی محوطه باغ

طراحی محوطه باغ

طراحی محوطه باغ به سلیقه افراد بستگی دارد. هر کس متناسب با سلیقه خود، یک نوع طح را انتخاب و به طراح می سپارد. در این بخش به توضیحاتی در این مورد خواهیم پرداخت

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

طراحی محوطه باغ

امروزه به دلیل افزایش شهرنشینی و زندگی آپارتمانی اغلب افراد به دنبال فضای آرامش بخش و طبیعی هستند. به همین دلیل اقدام به خرید یا ساختن باغ کرده اند. زمانی که صحبت از محوطه سازی باغ به میان می آید، می توان به باغ عمومی، باغ رستوران، باغ مسکونی و غیره اشاره کرد. عده ای معتقدند با طراحی محوطه باغ به شکل سنتی اصالت خود را حفظ می کنند و استفاده از روش مدرن به معنای اصالت شکنی است.

اگر علاقه مند به طرح های مدرن هستید، می توانید در قسمت های از آن از طرح های سنتی استفاده کنید. برای طراحی محوطه باغ به یکسری پیش نیاز، نیازمند هستید. حال می خواهیم به بررسی انواع این پیش نیاز ها بپردازیم.

 

طراحی محوطه باغ

 

پیش نیاز محوطه باغ

  • اندازه گیری مهندسی شده: برای اندازه گیری محوطه ای که در اختیار طراح است، باید حتما یک کارشناس محیط را اندازه گیری کند.
  • سنجش پتانسیل های جغرافیایی: میزان بارندگی، شدت نور، آبیاری، زاویه تابش خورشید، آب و هوا، خاک و غیره همه اینها باید بررسی شود. این عوامل در طراحی باغ کاربردی است.
  • مرزبندی بین بخش های مختلف: باید در نظر داشته باشید محل نیمکت ها، گیاهان و دیگر بخش های مختلف با در نظر گرفتن همه عوامل با حصار کشی از هم جدا می کنند.
  • تطبیق گیاهان مختلف: باید گیاهانی که در باغ کاشت می شوند، در شرایط یکسان نگهداری شوند و تطابق داشته باشند. زیرا اگر شرایط نگهداری آنها با هم متفاوت باشد، باعث می شود گیاهان دیگر آسیب ببینند. تطابق دادن نهال ها و بذر ها باید توسط یک کارشناس انجام شود.

 

طراحی محوطه باغ

 

با رعایت چه اصولی طراحی محوطه باغ را به سبک ایرانی نزدیک کنیم؟

  • اولویت بندی: در طراحی باغ به سبک ایرانی باید المان هایی را که ضروری هستند، در اولویت انتخاب خود قرار دهید. مثلا قسمت درب ورودی و مسیری که ما را به قسمت اصلی باغ می رساند، اولویت دارند. یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی باغ، نظم و انضباط در طراحی است. زیرا هر چه نظم کمتر باشد، از سبک ایرانی فاصله می گیرید. قرینه سازی تعادل را تا حدودی افزایش می دهد. حفظ نکته کانونی در طراحی های ایرانی بسیار مهم است.
  • اصل ریتم و تکرار را رعایت کنید: سعی کنید همه چیدمان ها به صورت ریتمی و منظم باشد.

طراحی محوطه باغ های شیب دار

باید در محوطه سازی باغ از یکسری اصول پیروی کنید. همانطور که می دانید سطح های شیب دار بیشتر از سطح های صاف در معرض خطر فرسایش قرار دارند. پس باید از زهکشی مناسبی استفاده کنید. همچنین سعی کنید از درختان و گل هایی که ریشه آنها بلند است، استفاده کنید تا خاک تثبیت شود. ما در این متن به طراحی محوطه باغ پرداختیم.

موارد مرتبط با این موضوع:

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.