طراحی و اجرای برکه

طراحی و اجرای برکه

طراحی و اجرای برکه را باید به دست متخصصان در این زمینه سپرد. برای اجرای انواع مختلف برکه ها لازم است مراحل مختلف را به صورت اصولی اجرا کرد. در این بخش به توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای برکه

طراحی و اجرای برکه به دانش و تخصص بالایی در این زمینه نیاز دارد. طراحی برکه شاید در ظاهر کار ساده ای به نظر برسد، اما واقعیت امر این است که به بدون مهارت در این زمینه نمی توان آن را به خوبی اجرا کرد. طراحی برکه علاوه بر زیبایی بی نظیر محیطی سرشار از آرامش را برای ساکنان ایجاد می کند. به جرات می توان گفت برکه مصنوعی یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین ویژگی هایی است که می توان به محوطه خانه ، ویلا و یا باغ خود اضافه نمود.

طراحی برکه باغی

با طراحی و اجرای برکه باغی می توان محیط بسیار دلنشینی را در باغ خود ایجاد کرد. امروزه اغلب طراحان از برکه هایی به شکل نامنظم برای باغ استفاده می کنند. این ایده به نوعی باعث همخوانی برکه با سبک طبیعت گرایانه می شود. استفاده از برکه باغی در محوطه باغ علاوه بر زیبایی فوق العاده به نوعی موجب تلطیف و پاک­ سازی هوا می شود. این برکه ها باید به گونه ای طراحی شوند که زیبایی فوق العاده ای را به محیط باغ ببخشند. همچنین جهت نگهداری از گیاه یا ماهی در برکه لازم است برکه از عمق کافی برخوردار باشد تا گیاهان و ماهی ها به راحتی در آن شناور باشند. از دیگر نکات مهم در طراحی و اجرای برکه افزودن آبشار یا فواره آب به آن به منظور حفظ اکسیژن آب است.

در واقع با این کار به راحتی می توان از تخم ‌گذاری پشه‌ ها جلوگیری کرده و جلبک‌ها را دور از برکه نگه داشت. همچنین به منظور نگهداری ماهی در برکه لازم آب اکسیژن دار باشد. همچنین در صورت نگهداری ماهی در پمپ باید پمپ درون برکه یکسره در حال کار کردن باشد. تخلیه نکردن آب در زمستان از دیگر روش های نگهداری از آب برکه است. در صورتی که آب درون برکه را در فصل زمستان خالی کنید روکش لاستیکی درون برکه خشک شده و ترک می خورد. همچنین از دیگر نکات مهم در طراحی و اجرای برکه در محوطه باغ یا ویلا طراحی نمودن یک آبراه می باشد. داشتن آبراه درون برکه موجب می شود در موقع  بارش شدید باران آب به درون آبراه سرازیر شود.

 

طراحی و اجرای برکه

 

طراحی و اجرای برکه طبیعی

بهتر است بدانید طراحی و اجرای برکه طبیعی شامل یکسری مراحل مختلف است. در مرحله اول لازم است طرح برکه را مشخص نمایید. بهتر است برکه را در جایی دور از سایه درختان طراحی کنید. قرار دادن برکه در زیر درختان باعث تجمع برگ درختان برکه می شود. همچنین قرار گرفتن برکه در معرض نور خورشید از دیگر نکاتی است که قبل از طراحی برکه باید مورد توجه قرار گیرد. حفاری محل مشخص شده از دیگر مراحل طراحی و اجرای برکه به شمار می آید. حفاری برکه را بهتر است در اطراف لبه بیرونی آن شروع کنید.

از دیگر نکات مهمی که در حفاری برکه باید مورد توجه قرار گیرد، حفر نمودن آن  با شیب ۱:۱۰ می باشد. ایجاد کردن محل کاشت گیاه از دیگر مراحل ساخت برکه به شمار می آید. محل کاشت گیاه را می توانید در اطراف حوضچه به جز در نقطه برگشت آب نصب کنید. همچنین محل کاشت لازم است به اندازه کافی بزرگ باشد. از دیگر موارد مهم در حفر برکه داشتن گستردگی و عمق کافی برکه است. بهتر است برکه ایی را که حفر می کنید از گستردگی و عمق کافی برخوردار باشد.

 

طراحی و اجرای برکه

 

طراحی برکه در باغ

امروزه شما می توانید در محوطه باغ خود از انواع مختلف برکه جهت زیباسازی آن استفاده نمایید. یکی از این انواع مختلف جهت طراحی و اجرای برکه مدل پیش ساخته می باشد. برکه های پیش ساخته در اشکال و عمق های مختلف قابل خریداری هستند. این نوع برکه ها از جنس فایبرگلاس می باشند. یکی از ویژگی ها و مزیت های مهم این نوع برکه استفاده آسان و راحت است. برکه حفاری شده از دیگر انواع برکه ها است که می توان از آن برای طراحی برکه در باغ استفاده کرد. این نوع برکه ها را می توانید در شکل های مختلف طراحی کنید. همچنین این برکه ها در مقایسه با برکه های پیش ساخته از قیمت بسیار مناسبی برخوردار هستند. بهتر است در اطراف برکه به منظور محافظت از کودکان کوچک یک حصار ایمنی در اطراف آن طراحی نمایید. در واقع متناسب با سلیقه و بودجه مالی خود می توانید از مدل متناسب با فضای باغ خود استفاده کنید.

 

طراحی و اجرای برکه

 

زیباترین برکه ‌های مصنوعی

برای خلق زیباترین برکه ‌های مصنوعی لازم است یکسری نکات در طراحی و اجرای برکه مورد توجه قرار بگیرد. یکی از نکات مهم برای طراحی و اجرای برکه انجام دادن خاکبرداری اصولی است. همچنین عایق بندی کف و دیواره ‌های برکه از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. بهتر است بدانید عایق بندی دیواره ‌ها و کف برکه یک کار تخصصی می باشد. عایق بندی غیر اصولی به نوعی باعث اتلاف آب و خالی شدن برکه می شود. بعد از خاکبرداری لازم است خاک کف برکه کوبیده شده و با استفاده از روش های مختلف عایق بندی شود. از دیگر موارد مهمی که در ایجاد این نوع برکه ها باید مورد توجه قرار گیرد گردش آب است.

لازم است با استفاده از مهارت خاصی آب را در برکه به گردش درآورید، زیرا این کار موجب می شود تا برکه حالت غیر طبیعی نداشته باشد. همچنین در صورت ساکن بودن آب داخل برکه، برکه به یک محل برای تجمع حشرات تبدیل شده و با ایجاد بوی بد ساکنان را آزار می دهد. امروزه طراحان از پمپ‌های مخصوص جهت ایجاد گردش آب در برکه مصنوعی استفاده می کنند. بعد از عایق بندی دقیق کف و دیواره‌های برکه می توان برای تزئین اطراف برکه از سنگ هایی با ظاهری طبیعی استفاده کرد. همچنین استفاده از گیاهان آبزی همچون نخل مرداب، اختر آبزی و نیلوفر آبی برای طراحی و اجرای برکه ایده بسیار مناسبی است. برای اطراف برکه نیز می توان از گیاهانی چون جونی پروس، پیراکانتا، کتناستر یا شیرخشت و … استفاده نمود. برای طبیعی تر شدن ظاهر برکه نیز می توان با توجه به عمق و وسعت برکه مصنوعی از تعدادی ماهی زیبا به نام کوی فیش استفاده کرد.

 

طراحی و اجرای برکه

موارد مرتبط با این موضوع:

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.