طراحی و اجرای سالن پذیرایی

طراحی و اجرای سالن پذیرایی

طراحی و اجرای سالن پذیرایی کار دشواری نیست. فقط نیاز است که راهکار های این کار را بدانید. راهکار های زیای در این خصوص وجود دارد. در این بخش به برخی از این راهکارها اشاره خواهیم کرد. این موارد کمک می‌کند تا نتایج بهتری در طراحی داشته باشیم.

طراحی و اجرای سالن پذیرایی

یکی از مهمترین بخش ها در خانه های ایرانی، سالن پذیرایی می باشد. زیرا افراد خانواده و مهمان ها بیشتر وقت خود را در این بخش از خانه میگذرانند. برای داشتن یک سالن پذیرایی لوکس و زیبا لزوما لازم نیست وسایل گران قیمت تهیه کنید و اینکه هزینه زیادی انجام دهید، تنها نیاز است که پذیرایی شما دارای یک چیدمان اصولی باشد تا سالن شما زیبا شود.

حال می خواهیم به معرفی عواملی بپردازیم که زیبایی طراحی و اجرای سالن پذیرایی شما را افزایش می دهد.

  • کناف کاری سقف سالن: یکی از روش هایی که سقف سالن شما را زیبا می کند، کناف کاری سقف است. شما از این سقف کاذب می توانید، در طراحی سالن پذیرایی خود یا حتی بخش های دیگر خانه استفاده کنید.
  • چیدمان میز ناهارخوری: اگر میز ناهارخوری شما از چینش مناسبی برخوردار باشد هم شما و هم میهمانان می توانید از غذا خوردن در کنار هم در فضای دلچسب لذت ببرید.
  • کاغذ دیواری: یکی دیگر از عواملی که در سالن پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار های پذیرایی می باشد. کاغذ دیواری در رنگ، طرح و جنس های مختلف تولید می شود و شما می توانید با توجه به سلیقه خود یک کاغذ دیواری مناسب برای سالن پذیرایی خریداری کنید.

البته جدید ترین و لوکس ترین کاغذ دیواری ها، کاغذ دیواری برجسته هستند. یکی از مهمترین عوامل در طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی مورد توجه قرار می گیرد، ایجاد یک نقطه کانونی در سالن و چیدمان بقیه وسایل سالن با توجه به نقطه کانونی می باشد.

اگر فرش شما نقطه کانونی سالن می باشد، از فرش های پر نقش و نگار استفاده کنید. اما اگر در نقطه کانونی نیست، از فرش های ساده استفاده کنید. سعی کنید فرش ۱۳ تا ۴۵ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد و مبلمان روی فرش قرار دهید.

 

طراحی و اجرای سالن پذیرایی

 

عوامل طراحی و اجرای سالن پذیرایی

نورپردازی سالن:

برای اینکه زیبایی سالن شما دو چندان باشد می توانید در سقف منزل خود از نور های سفید و رنگی استفاده کنید. رنگ صورتی آرامش بخش می باشد.

مبلمان پذیرایی:

مبلمان پذیرایی بسیار مهم هستند. سعی کنید در انتخاب و چینش آنها دقت لازم را داشته باشید.

نقش متریال بر دکوراسیون پذیرایی

منظور از متریال پوشش هایی است که شما در سطوح مختلف بخش های متفاوت سالن پذیرایی خود مورد استفاده قرار می دهید. برای مثال می توان به دیوار ها، کف پوش و سقف های کاذب اشاره کرد. شما می توانید برای دیوار سالن با توجه به سلیقه خود سنگی، چوبی ، پی وی سی و غیره انتخاب کنید. همچنین جنس سقف کاذبی که انتخاب می کنید معرق یا پی وی سی باشد. حتی کفپوش ساده، طرح دار یا برجسته باشد. همه این موارد را  شما می توانید متناسب با سلیقه خودتان انتخاب کنید.

 

طراحی و اجرای سالن پذیرایی

موارد مرتبط با این موضوع:

 

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.