طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز را باید به صورت اصولی و با دقت خاصی انجام داد. این کار باید توسط متخصصان و کارشناسان مجرب صورت بگیرد. یک طراح فضای سبز حرفه ای باید بتواند میان علم و هنر به بهترین شکل هماهنگی ایجاد کند. بهره بردن از نعمت طبیعت و فضای سبز یکی از مهم ترین و اصلی ترین مولفه های سرزندگی در ایام مختلف زندگی به شمار می آید.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

نمونه طراحی و اجرای فضای سبز

برای اینکه بتوانید بهترین گروه طراحی و اجرای فضای سبز را انتخاب نمایید می توانید نمونه طراحی های انجام شده توسط آنها را بررسی کنید. یک گروه کاربلد و مجرب طرحی اصولی و کارآمد را مطابق با اصول فنی طراحی فضای سبز به بهترین شکل طراحی و اجرا می کند. یک گروه مجرب از کارشناسانی متخصص و کاربلد که دارای علم و هنر معماری و باغبانی هستند بهره می برد. کارشناسان و متخصصان یک گروه حرفه ای با انتخاب المان های مناسب تر و شناخت تولید گونه های گیاهی به راحتی می توانند طرح های اصولی، ماندگار و زیباتر را خلق کنند. متخصصان یک گروه نام آشنا با بررسی اولیه محیط، طراحی ۳ بعدی قبل از اجرا ، اجرای فضای سبز و خدمات باغبانی قادرند محوطه سازی را به بهترین شکل انجام دهند.

 

طراحی و اجرای فضای سبز

 

طراحی فضای سبز ویلا

برای طراحی و اجرای فضای سبز ویلا به دانش و تخصص مهندسان فضای سبز نیاز است. عدم تناسب بین محوطه ویلا و ساختمان باعث ایجاد آشفتگی بصری برای مخاطب می شود. در طراحی حیاط ویلا انتخاب گیاهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، از اینرو باید از گیاهانی متناسب برای طراحی فضای سبز ویلا استفاده نمایید.

استفاده از آلاچیق: یکی از نکات بسیار مهم در طراحی و اجرای فضای سبز در ویلا استفاده از آلاچیق است. استفاده از آلاچیق در محوطه ویلا علاوه بر کاربری خاصی که به دنبال دارد، زیبایی بی نظیر و فوق العاده ای را به محیط می بخشد. بهتر است متناسب با فضای سبز خود از آلاچیق هایی با ابعاد مناسب استفاده نمایید.

استفاده از نهرهای مصنوعی و حوضچه: از دیگر ایده هایی که می توان برای طراحی و اجرای فضای سبز ویلا از آن استفاده کرد استفاده از نهرهای مصنوعی و حوضچه است. با استفاده از این ایده جلوه فضای سبز ایجاد شده به مراتب بیشتر از هر فضای دیگری است.

استفاده از پل: از دیگر ایده هایی که تاثیر بسیار زیادی در برجسته سازی فضای سبز ویلا دارد استفاده یک یا چند پل در مسیر رفت و آمد افراد است. این المان فضایی بکر و فوق العاده زیبا را در ویلا ایجاد می کند.

طراحی فضای سبز حیاط

در طراحی فضای سبز حیاط تلفیق درست گیاهان و چینش صحیح المان‌ ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضای مورد نظر دارند. طراحی فضای استراحت از دیگر نکات مهم برای حیاط به شمار می آید. همچنین لازم است ورودی اصلی به خانه به زیباترین شکل ممکن طراحی شود. طراحی کف حیاط از دیگر نکات اصلی و مهم برای طراحی و اجرای فضای سبز حیاط است. ایجاد باغچه های سرسبز نیز از دیگر مواردی است که در موقع محوطه سازی حیاط باید مورد توجه قرار بگیرد. طراحی آلاچیق و فواره و استفاده از گل و گیاهان متنوع از دیگر نکاتی هستند که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبا سازی حیاط دارند. با رعایت و اجرای نکات ذکر شده می توانید فضای سبز بی نظیر و فوق العاده ای را در حیاط خود خلق کنید.

 

طراحی و اجرای فضای سبز

 

طراحی فضای سبز باغ

امروزه از المان های مختلفی همچون آلاچیق، انواع فلاورباکس ها، آبنما، حوض، انواع گل و گیاه، کف سازی، تجهیزات نورپردازی، استخر، پرگولا، برکه‌ های مصنوعی و پیاده رو جهت طراحی فضای سبز باغ استفاده می کنند. انتخاب المان های متناسب با فضای باغ تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی محوطه دارد. در صورتی که محوطه سازی باغ به صورت اصولی انجام شود می توان محیطی زیبا و آرامش بخش را در باغ خود ایجاد کرد.

 

طراحی فضای سبز باغچه

مهم ترین عناصر در طراحی و اجرای فضای سبز باغچه درختان، گیاهان پوشی، درختچه ها، پیچ های زینتی، گل های چند ساله و یک ساله است.  همچنین تست و آزمون خاک یکی از روش های بسیار مهم برای طراحی فضای سبز باغچه می باشد. بهتر است از گیاهانی متناسب با فضا و منطقه مورد نظر استفاده نمایید. همچنین بکارگیری درست گیاهان، درختچه ها و درختان در باغچه از دیگر اصول طراحی فضای سبز باغچه به شمار می آید. کاشت حرفه ای نیز از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

از دیگر نکات مهم در طراحی فضای سبز باغچه نحوه نگهداری از گیاهان و درختان است. در حالت کلی می توان گفت بخش مهمی از طراحی و اجرای فضای سبز باغچه انتخاب گیاهان می باشد. از دیگر چالش های مهم برای طراح قرار دادن گیاهان در کنار یکدیگر به گونه ای است که زیبایی بصری خوبی را ایجاد کنند. استفاده از گیاهان بومی یك راهكار مهم می باشد که جایگاه خاصی در محوطه سازی دارد. طراحی باغچه بر اساس نیاز افراد نیز از دیگر موارد مهم در طراحی فضای سبز باغچه به شمار می آید.

 

طراحی و اجرای فضای سبز

 

اصول طراحی فضای سبز

بهتر است بدانید طراحی و اجرای فضای سبز دارای یک سری اصول کلی و ساختار می باشد.  با رعایت کردن آنها می توانید فضای سبز خود را به صورت بی نظیر و تکرار نشدنی طراحی کنید. در ادامه نگاهی بر این اصول که شامل تعادل، کنتراست و هارمونی است خواهیم داشت.

تعادل

لازمه یک طراحی اصولی  و حرفه ای تعادل می باشد.  منظور از تقارن رعایت تقارن یا عدم تقارن در طراحی است. یکی از نکات بسیار مهم قبل از طراحی فضای سبز تصمیم گیری درباره ساخت فضای نامتقارن یا متقارن می باشد.

کنتراست

از دیگر اصول بسیار مهم در طراحی و اجرای فضای سبز کنتراست می باشد. کنتراست در حالت کلی به معنای برجسته کردن برخی از عناصر در یک تصویر است. مفاهیم هارمونی و کنتراست در کنار یکدیگر جلوه فوق العاده ای را به طراحی شما می بخشند.

هارمونی

از دیگر اصول طراحی فضای سبز می توان به هارمونی اشاره کرد. در واقع هارمونی نقشی کلیدی در طراحی فضای سبز دارد. هارمونی به معنی یکپارچه بودن هر جز از فضا با دیگر اجزا است. برای یک طراحی حرفه ای و اصولی لازم است هارمونی را با رعایت یک چارچوب‌ کلی در رنگ ‌های به ‌کار تنظیم نمایید.

موارد مرتبط با این موضوع:

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.