طراحی و ساخت گرین وال

طراحی و ساخت گرین وال

طراحی و ساخت گرین وال نیاز به دانش و تجربه کافی در بخش معماری و فضای سبز دارد. در این بخش به توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت. همچنین مواردی از جمله اجرای گرین وال را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

طراحی و ساخت گرین وال

طراحی و ساخت گرین وال ، در سراسر جهان پروژه های وسیعی طی چند سال اخیر از این دیوار های سبز یا باغ های عمومی با موفقیت انجام شده است. در طراحی گرین وال اجزای اصلی آن انتخاب گیاهان مناسب با آب و هوای، سیستم برای ریشه ها و محیط رشد، تنظیم سیستم آبیاری، تنظیم حوضچه برای کنترل روان آب، سیستم پشتیبانی ساختاری گیاهان، سیستم پنل مدولار و غیره اشاره کرد.

 

طراحی و ساخت گرین وال

 

گیاهانی که بر روی این دیوار کاشته می شوند، توسط پنل مدولار رشد می کنند. ازطریق سیستم پشتیبانی ساختاری به دیواره وصل می شوند. به طور کلی این دیوار در منزل شما هیچ مزاحمتی ایجاد نمی کند، تنها فضا را اشغال می کند. گرین وال ها معمولا بر روی دیوار خانه ها اجرا می شود. زمانی که دیوار خانه شما برای این کار مناسب نیست، از طریق اسکلت سازی دیوار ایجاد می کنند.

نکات مهم در خصوص گرین وال (دیوار سبز)

  1. یکی از مهمترین مسائلی که در طراحی گرین وال مورد توجه قرار می گیرد، یکپارچگی سازه است که برای پشتیبانی مورد استفاده قرار می گیرد باید به صورت ضد آب ساخته شود. زیرا اگر در طول مدت استفاده آسیب ببیند، هزینه تعمیر و بازسازی آن بسیار زیاد می شود.
  2. دومین مسئله مهم این است که باید مهندس دیوار شما را بسنجد. زیرا گرین وال ها زمانی که ضد آب می شوند، وزنشان بالا می رود، باید دیوار تحمل وزن را داشته باشد.
  3. سومین مورد ضد آب بودن است. از روش های مختلفی می توان برای ضد آب کردن گرین وال استفاده کرد. اما مایع الاستومری از محافظت بسیار بالایی برخوردار است، همانند قفسه های ماشین ظرفشویی می باشد. این مایع از دیوار محافظت می کند.
  4. چهارمین مسئله موادی است که برای کاشت استفاده می شود. هر کاشتی علاوه بر محیط مناسب باید مواد مرغوبی نیز داشته باشد تا به خوبی رشد کند.
  5. پنجمین مسئله در طراحی گرین وال الزامات زهکشی است. زهکشی می تواند به صورت سیستم باز و سیستم بسته طراحی شود. برای آبیاری این دیوار سیستم سنسوری بسیار مناسب است. این سیستم رطوبت آب را کنترل می کند تا گیاهان آسیب نبیند.

 

طراحی و ساخت گرین وال

 

بیشتر افراد نگران نگهداری از این دیوارها می باشند. این نکته را در نظر بگیرید که هر چقدر ابعاد گرین وال بزرگتر باشد، نگهداری از آن هم سخت تر می شود. گیاهانی که برای این دیوار مورد استفاده قرار می گیرد، نسبت نحوه نگهداری از گرین وال

به دیگر گیاهان به مراقبت بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل است که بیشتر دیوار های سبز از سیستم آبیاری یکپارچه برخوردار هستند.

این امر نگهداری از این گیاهان را بسیار آسان کرده است. گیاهان گرین وال به عناصر، مواد مغذی و غیره نیازمند هستند که می توان از طریق آبیاری به گیاهان منتقل کرد. به طور کلی این گیاهان خیلی حساس نیستند و نیاز به نگرانی نیست. اما قبل از اجرای این ابتدا از مقاومت دیوار اطمینان حاصل کنید. سپس خود را برای نگهداری آماده نمایید.

موارد مرتبط با این موضوع:

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.