طراحی گرین وال در فضای داخلی

طراحی گرین وال در فضای داخلی

طراحی گرین وال در فضای داخلی می‌تواند زیبایی و ارامش را به همراه داشته باشد. برای ایجاد این فضا در داخل اپارتمان باید دقت فراوان داشت. ایجاد فضای سبز داخلی نیاز به تخصص در زیمنه اجرا و همچنین تخصصد  در زمینه دکوراسیون دارد. در این بخش به توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت.

طراحی گرین وال در فضای داخلی

در دنیای امروزه ما بیشتر وقت خود را در فضا های داخلی صرف می کنیم. متاسفانه فضاهای داخلی امروزی بسیار مصنوعی شده است. به همین دلیل وجود یک دیوار با تراکم زیاد از گیاهان متنوع می تواند، زیبایی فضای داخلی را دو چندان کند. همچنین می تواند اثرات مثبتی بر روح و روان انسان ها داشته باشد.

یکی دیگر از فواید مثبت گرین وال های داخلی، ایجاد فضای مطبوع و پاکیزه در محل زندگی شما می باشد. می توانید آلودگی های بیرون فضای منزل را با هوای مطبوع منزل جبران کنید. به طور  کلی وجود یک دیوار زنده در هر مکان توجه  همه را جلب می کند. این مکان می تواند منزل، اداره، کافی شاپ وغیره باشد. این نوع دیوار طرفدار زیادی دارد. منزل هایی که در مناطق گرمسیر هستند، می توانند با اجرای گرین وال داخلی منزل خود دمای هوا را در فصول گرم تا میزان قابل توجهی کاهش دهند.

طراحی گرین وال در فضای داخلی

همچنین می توان برای جدا سازی فضا های داخلی از این دیوار استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه هزینه کمتری دارد، زیبایی منزل شما را افزایش می دهد. همچنین برای منزل شما ارزش افزوده ایجاد می کند. همچنین گریه وال هوای  داخل منزل را تهویه می کند، باعث می شوند سالم زندگی کنید. اما استفاده از این دیوارها در دکوراسیون داخلی چند معایب دارد، که قبل از اجرای این طرح در منزل خود  حتما باید آن را بدانید.

البته خوشبختانه برای هریک از آنها راهکارهایی وجود دارد.

راهکار های جلوگیری از معایب دیوار سبز

  • ممکن است هنگام اجرا یا بعدا کثیفی هایی بر اثر آب یا خاک در فضا ایجاد شود، مخصوصا اگر کودک داشته باشید. نصب سیستم آبیاری هوشمند راهکار مناسبی برای این مشکل می باشد.
  • چون گیاهان به سمت نور رشد می کنند اگر فضای دیوار نور کاف نداشته باشد، باعث می شود گیاهان به سمت نور رشد کنند و نا منظم می شوند. برای حل این مشکل از لامپ های مناسب رشد گیاهان استفاده کنید. حتی استفاده از این لامپ ها زیبایی فضا را دو چندان می کند.
  • یکی دیگر از معایب این دیوار درون ساختمان، رطوبت می باشد. به دلیل رطوبت خاک ممکن است حشراتی به وجود بیایندکه مجبور به استفاده از آفت کش باشید.

طراحی گرین وال در فضای داخلی

گیاهان مناسب دیوار سبز داخلی

اگر به دنبال طراحی گرین وال در فضای داخلی در منزل خود هستید، باید از گیاهان مناسب استفاده کنید. از جمله این گیاهان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سرخس: این گیاه از مهمترین گیاهان گرین وال می باشد. این گیاه رونده، زیبا و نیازمند نور کم و غیر مستقیم می باشد.
  • پتوس: این گیاه در رنگ، اندازه و شکل های مختلف وجود دارد. این گیاه در همه شرایط رشد می کند و خیلی زود بزرگ می شوند.
موارد مرتبط با این موضوع:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.