مبلمان در دکوراسیون

مبلمان در دکوراسیون

مبلمان در دکوراسیون نقش به سزایی دارد. انواع مبلمان به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که هر یک از آن ها برای دکوراسیونی خاص کاربرد دارند. در این بخش به توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت.

مبلمان در دکوراسیون چه نقشی دارد؟

مبلمان در دکوراسیون نقشی مهم و اساسی ایفا می کند. مبلمان ها در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از آن ها در مواردی خاص به کار برده می شوند. همان طور که می دانید، از سبک های مختلفی برای طراحی دکوراسیون خانه استفاده می شود. برای مثال سبک کلاسیک، یکی از معروف ترین انواع طراحی دکوراسیون در ایران است. از این سبک بیشتر برای خانه های ویلایی بزرگ، آپارتمان های وسیع، خانه باغ های قدیمی و… استفاده می شود. سرویس مبلمانی که در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا از انواع چوبی و سلطنتی انتخاب می شود. در اصطلاح به این نوع مبلمان، مبل استیل گفته می شود. این نوع مبلمان به فضای خانه، شکوه بسیاری می بخشد.

مبلمان در دکوراسیون

مبلمان در دکوراسیون مدرن نیز یکی از ارکان مهم و ضروری به شمار می رود. در دکوراسیون های مدرن، معمولا از مبل های راحتی، کاناپه های فانتزی و… استفاده خواهد شد. بنابراین نوع سرویس مبلمان، با توجه به فضای محیط و نوع طراحی آن انتخاب می شود. در دکوراسیون های اداری، معمولا از سرویس مبلمان رسمی استفاده می شود. مبلمان چرم، از مهم ترین انواع مبلمان اداری به شمار می روند.

انتخاب رنگ و طرح مبلمان

برای انتخاب طرح و رنگ انواع مبلمان باید به مواردی توجه کنید. یک راه برای انتخاب رنگ مبل، ست کردن آن با رنگ پرده است. معمولا رنگ سرویس مبلمان باید با پرده یا فرش ست شود. در این صورت زیبایی محیط دو چندان خواهد شد. اگر طراحی دیوارهای خانه شما ساده است، می توانید از مبل های طرح دار استفاده کنید. در صورتی که دیوار منزل شما طرح دار باشد نیز، بهتر است مبلمان خود را از انواع ساده انتخاب کنید. با رعایت کردن این نکات ظریف، می توانید زیبایی خانه یا محل کار خود را چند برابر کنید.

موارد مرتبط با این موضوع:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.