محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا

محوطه سازی ویلا دارای اصول و قوانینی می باشد. با رعایت آن می توانید به فضای مورد نظر خود دست یابید. در این بخش به توضیحاتی در مورد محوطه سازی و همچنین محوطه سازی ویلا خواهیم پرداخت. تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

محوطه سازی چیست؟

اولین چیزی که در حین ورود به ویلا مورد توجه قرار می گیرد، محوطه آن می باشد. این محوطه تاثیر فراوانی بر روح و روان انسان دارد. محوطه سازی در زیبایی و لوکس بودن ویلا شما تاثیر بسزایی دارد. مهم ترین بخش طراحی محوطه، از دروازه تا درب ورودی ساختمان می باشد. این فاصله بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرد. برای طراحی این قسمت می توانید از سنگ فرش، نورپرداز، گل و گیاهان تزئینی استفاده کنید.

آنچه در طراحی محوطه ویلا مورد نظر قرار می گیرد، ایجاد یک فضای لذت بخش و دلنشین متناسب با فضای آن می باشد. از مواردی که در طراحی ویلا استفاده می شود می توان به استخر، آلاچیق، چیدمان گل ها اشاره کرد.

در طراحی محوطه معمولا سه چهار دسته حیاط در نظر گرفته می شود.

۱- حیاط بازی.

۲- حیات خلوت.

۳- حیاط برای دورهم جمع شدن .

۴- حیاط نشیمن. حال می خواهیم به بررسی این چهار نوع حیاط بپردازیم.

حیاط نشیمن: این حیاط باید به آشپزخانه ویلا دسترسی مستقیم داشته باشد. باید در جایی از آن قرار بگیرد که در دید عابران و همسایه های ویلا نباشد. با این کار راحتی بیشتری برای افراد فراهم می شود.

حیاط بازی: این حیاط برای بازی و فعالیت های پرشور کودکان در نظر گرفته می شود. اگر در نزدیکی اتاق نشیمن قرار بگیرد، بهتر است.

حیاط خلوت: این حیاط باید از عبور و مرور معمولی ویلا جدا باشد. حتی می توانید در تابستان برای اتاق خواب نیز مورد توجه قرار بگیرد.

 

محوطه سازی ویلا

 

قوانین اصولی برای ساختن

قانون اول: تقارن در سبک طراحی داخلی و خارجی ویلا برقرار باشد. طراحی محوطه باید اصولی باشد، یعنی اگر در فضای داخلی ساختمان از روش کلاسیک استفاده شده است، در طراحی محوطه نیز باید از این روش استفاده  کرد. معمولا رنگ هایی که در طراحی کلاسیک استفاده می شود، برنز، طلایی و سفید است.

قانون دوم: توجه به نمای بیرونی ساختمان. باید پیوند فضای داخلی و خارجی ساختمان از هدف های اصلی در طراحی محوطه باشد. این قانون برای طراحی محوطه همه ساختمان های اداری تجاری و مسکونی مورد توجه طرفداران قرار می گیرد. در بسیاری از موارد دیده می شود که افراد به فضای داخلی اهمیت می دهند، ولی فضای خارجی محوطه برایشان حائز اهمیت نیست. این مسئله باعث تضاد ساختمان و محوطه می شود.

 

محوطه سازی ویلا

 

قانون سوم: زمانی که طرح های اولیه برای طراحی توسط طراحان تعیین شد، برای اطلاع از مقیاس دقیق باید نقشه آن را در اختیار داشت.

قانون چهارم: گل و گیاهانی که در طراحی آن مورد استفاده قرار می گیرد، باید با شرایط آب و هوای آن منطقه سازگاری داشته باشد. به طور مثال اگر ویلا در شمال قرار دارد، با توجه به آب و هوای آن منطقه گیاه انتخاب کنید.

موارد مرتبط با این موضوع:

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.