گرین وال طبیعی و مصنوعی

گرین وال طبیعی و مصنوعی

امروزه ساختن گرین وال طبیعی و مصنوعی در کشور رایج شده است و در هر محله شاهد ساختن این سازه ها هستید. گرین وال و یا دیوار سبز می‌تواند نمای ساختمان و همچنین نمای شهر را دگرگون سازد. در این بخش به نوضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

گرین وال طبیعی و مصنوعی

در زیبایی گرین وال طبیعی هیچ شکی نیست، اما گرین وال مصنوعی زیبایی زیادی ندارد. در طراحی گرین وال اجزای اصلی آن ، سیستم برای ریشه ها و محیط رشد، انتخاب گیاهان مناسب با آب و هوای، تنظیم سیستم آبیاری، سیستم پشتیبانی ساختاری گیاهان، تنظیم حوضچه برای کنترل روان آب، سیستم پنل مدولار و غیره اشاره کرد.

معمولا گیاهانی که بر روی دیوار رشد می کنند، گیاه رونده می باشد و توسط دستگاه رشد تقویت می شود. از طریق سیستم پشتیبانی ساختاری به دیوار وصل می شوند و شروع به رشد می کنند.

 

گرین وال طبیعی و مصنوعی

 

به طور کلی گرین وال در منزل شما زحمت و مزاحمتی ایجاد نمی کند، در بعضی مکان ها حتی جا هم اشغال نمی کند. گرین وال ها معمولا بر روی دیوار خانه ها، حیاط و غیره  اجرا می شود. زمانی که دیوار خانه شما برای این کار مناسب نیست، از طریق اسکلت سازی دیوار می توانید این دیوار را ایجاد کنید.

گرین وال مصنوعی کار را آسان کرده است. زیرا گل و گیاهان این نوع دیوار مصنوعی می باشد و نیاز به آبیاری و مراقبت ندارد. بسیاری از افراد برای اینکه کار خودشان را راحت کند، از گرین وال مصنوعی استفاده می کنند. این نوع گرین وال زیبایی و تنوع خاص خود را دارد، اما به نسب گرین وال طبیعی متقاضی کمتری دارد.

نحوه نگهداری از گرین وال

گیاهان طبیعی نسبت به دیگر گیاهان به مراقبت بیشتری نیاز دارند. همه دیوار های سبز نیاز به سیستم آبیاری مکانیزه دارند، زیرا به طور مرتب گیاهان آبیاری می شوند.

سیستم آبیاری مکانیزه مراقبت از گیاهان را بسیار آسان کرده است. گیاهان گرین وال به مواد زیادی نیاز دارند که از طریق آبیاری به آنها منتقل می شود. به صورت کلی گیاهانی که برای گرین وال استفاده می شود، خیلی حساس نیستند و خیلی به مراقبت و نگهداری نیاز ندارند. قبل از اجرای گرین وال باید از مقاومت دیوار اطمینان حاصل کنید. سپس اقدام به زیبا سازی دیوار نمایید.

 

گرین وال طبیعی و مصنوعی

 

نکات مهم در خصوص گرین وال طبیعی و مصنوعی

از مهمترین نکاتی که در طراحی دیوار سبز باید به آن توجه کرد، هماهنگی عناصر با یکدیگر می باشد. عموما باید این سازه ضد آب باشد. اگر ضد آب نباشد، به مرور زمان آسیب می بیند. اگر سازه آسیب ببینید، کار دشوار می شود، زیرا هزینه تعمیر و بازسازی بیشتر و نیازمند زمان زیادی می باشد.

مسئله مهم دیگر این است که باید مهندس خبره و کاربلد بایددیوار شما را بسنجد. زیرا دیوار سبز ها زمانی که ضد آب می شوند، وزنشان بالا می رود، باید دیوار تحمل وزن را داشته باشد.

مسئله بعدی ضد آب بودن آن می باشد. از روش های گوناگونی می توان برای ضد آب کردن گرین وال استفاده کرد. اما مایع الاستومری از محافظت بسیار بالایی برخوردار است، همانند قفسه های ماشین ظرفشویی می باشد. این مایع از دیوار محافظت می کند.

مسئله بعدی موادی است که برای کاشت گیاهان استفاده می شود. هر کاشتی علاوه بر محیط مناسب باید مواد مرغوبی نیز داشته باشد تا به خوبی رشد کند.

ما در این متن به بررسی گرین وال طبیعی و مصنوعی پرداختیم.

موارد مرتبط با این موضوع:

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.