طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن در ساختمان‌ها نمادی از طراحی مدرن محسوب می‌شود. روف گاردن لاکچری یکی از تقاضاهایی است که روز به روز در حال گسترش می‌باشد. در این بخش به بررسی روف گاردن از طراحی تا اجرا می‌پردازیم. همچنین انواع مختلفی از روف گاردن را معرفی می‌کنیم. با ما تا انتهای این متن همراه باشید.

 

طراحی روف گاردن

 

 

روف گاردن چیست

roof garden

روف گاردن را به صورت تحت الفضی میتوان به باغ روی بام ترجمه کرد. در ساختمان‌های مدرن استفاده از روف گاردن بسیار معمول است. با طراحی و اجرای روف گاردن علاوه بر افزایش ارزش ملک، فضایی برای لذت بیشتر از وقت خود خواهیم داشت. همچنین بخشی از فضای ساختمان را که معمولا به صورت غیر قابل استفاده می‌باشد را به فضایی کاملا مفید تبدیل کرده‌ایم.

روف گاردن نمایی از رندگی مدرن است. در واقع با توجه به تراکم ساختمان ها در شهرها فضای سبز قابل استفاده برای افراد نیز کاهش داشته است و روف گاردن راه حلی برای بهره گیری از فضای سبز در شهرهای بزرگ و کوچک است.

برخی از باورها وجود دارد که روف گاردن را برای ساختمان مضر میداند، و روف گاردن را موجب تخریب و آسیب به سازه معرفی می‌کند. در این متن با توضیحات کاملی در مورد اجرای روف گاردن این باور عمومی را رد خواهیم کرد. روف گاردن عاملی مفید برای بهبود کیفیت هوای شهر و عاملی برای استفاده بهتر از فضای بام است.

 

طراحی روف گاردن

 

انواع روف گاردن

روف گاردن را از نظر نوع ساختار به دو دسته کلی تقسیم می‌کنند. هر نوع از روف گاردن می‌تواند امکانات و یا اشکال مختلفی داشته باشد. که در این بخش به معرفی آنها می‌پردازیم.

روف گاردن گسترده

این نوع از روف گاردن به صورت محدود در ارتفاع طراحی می‌شود. در این نوع گیاهانی با ریشه کوتاه و محدود از نظر رشد انتخاب می‌شوند. این نوع از طراحی معمولا برای سطوح گسترده پیشنهاد می‌شود. همچنین در بام هایی که امکان ایجاد سازه عمیق وجود ندارد از روف گاردن گسترده استفاده می‌شود.

روف گاردن متمرکز

روف گاردن متمرکز ا نظر ارتفاع زیر ساخت فضای بیشتری دارد. از همین جهت است که گیاهان در این نوع از اجرای روف گاردن ریشه‌های بلندتری دارند. روف گاردن متمرکز نیاز به بستر سازی بیشتری دارد و هزینه بستر سازی آن بیشتر از انواع دیگر است.

 

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن مانند طراحی هر سازه دیگری می‌تواند بسیار متنوع باشد. طراح یا معمار روف گاردن با توجه به شرایط محیط انواعی از طراحی‌ها را ارائه می‌دهد. برای طراحی استفاده از المان‌های گوناگون ضروری است. پس برای هر نوع از طراحی باید بخش هایی را که امکان تغییر دارند شناسایی شوند. در بخش بعدی به معرفی بخش های روف گاردن می‌پردازیم. شناخت این بخش‌ها میتواند طراحی متناسب تری را ایجاد نماید.

بخش‌های روف گاردن

خلاقیت در طراحی روف گاردن می‌تواند هزاران بخش به روف گاردن اضافه نماید. در این بخش به اصلی ترین بخش‌های روف گاردن لاکچری اشاره می‌کنیم.

کفپوش روف گاردن

کفپوش شامل بخشی است که گیاه روی آن رشد نمیکند. در بخش هایی که مسیر عبور در روق گاردن است. همچنین بخش‌هایی که محل قرارگیری میز و صندلی و یا موارد دیگر است از کفپوش استفاده می‌شود.

کف پوش در روف گاردن را با توجه به دمای هوای محیط انتخاب نمایید. برخی از کف پوش‌ها در فصل سرما و یا در گرمای شدید دجار خسارت می‌شوند.

سقف روف گاردن

به صورت کلی در طراحی روف گاردن و یا اجرای روف گاردن از سقف استفاده نمیشود. اما در مواردی در بخش هایی از روفگاردن نیاز به سقف دارید. برای ایجاد سقف به نکات زیر توجه نمایید.

  • سقف در برابر باد بسیار ناپایدار است. طراحی سقف را به گونه‌ای انجام دهید که باد فشاری از زیر یه ان وارد نکند.
  • متریال سقف را طئری انتخاب نمایید گه گرما و سرما تاثیر کمتری در تخریب ان داشته باشند.

 

چتر روف گاردن

چتر روف گاردن به صورت مجرا ساخته و روی کف پوش قرار میگیرد. چتر علاوه بر زیبایی میتواند آرامش خاطری را نیز برای استفاده از بام ایجاد نماید و افراد را از نور شدید و یا باران و برف حفظ نماید.

خاک روف گاردن

خاک در روف گاردن مسئله بسیار مهمی است. توجه به وزن خاک و همچنین امکان رشد گیاه در خاک دو نکته ای است که باید به آن توجه داشت.

گلدان روف گاردن

گلدان در روف گاردن می‌تواند از متریال قالب، ساخته شود. همچنین میتواند به صورت آماده تهیه شود. توجه داشته باید قراردادن تعداد زیاد گلدان در یک بخش کاری اشتباه است.

چمن روف گاردن

استفاده از چمن بستگی به طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن دارد. پیشنهاد می‌شود در این موارد از چمن مصنوعی به صورت محدود استفده شود.

مبلمان روف گاردن

مبلمان و طرحی آن بخش بسیار مهمی است. چرا که تمام هدف از  محوطه سازی بام، نشستن و استراحت کردن افراد است. برای مبلمان بهتر است بخشی که از باد و باران محفوظ است استفاده شود. بخش‌هایی مانند زیر آلاچیق یا زیر سقف برای قرار دادن مبلمان فضایی مناسب است.

باربیکیو پشت بام

پیشنهاد می‌شود برای طراحی روف گاردن و یا در حین اجرای روف گاردن از باربیکیو استفاده نمایید. این ابزار کمک میکند تا زمان بیشتری در روف گاردن صرف شود.

 

طراحی روف گاردن

 

روف گاردن کوچک

سایز روف گاردن در طراحی آن میتواند تاثیر گذار باشد. در روف گاردن گوچک المان های میتیمال استفاده نمایید. این کار علاوه بر زیبایی کارایی را نیز بالاتر خواهد برد.

طراحی روف گاردن کوچک

در طراحی روف گاردن کوچک به چند نکته توجه نمایید.

  • حفظ اجزا در مقابل باد و باران مهمترین بخش است.
  • در صورت امکان سقفی مناسب با دیوارهایی مناسب را به صورت کلی طراحی نمایید.
  • از تمرکز اجزا روی بخش کوچک خودداری کنید.
  • وزن خاک و کف سازی و دیگر موارد را محاسبه نمایید تا دچار مشکل فشار روی ساختمان نشوید.
روف گاردن ساده

سادگی خود نمادی از زیبایی است. برای اجرای روف گاردن ساده خلاقیت را در ائلویت قرار دهید.گیاهانی با رنگ بندی مناسب انتخاب کنید. رنگبندی در روف گاردن ساده نقش مهمی در زیبایی آن خواهد داشت.

اجرای روف گاردن

بعد از طراحی روف گاردن نوبت به اجرای روف گاردن می‌رسد. هرچه طراحی زیبا و کارامد باشد بدون اجرای مناسب ارزش واقعی نخواهد داشت. برای اجرای مناسب روف گاردن به نکاتی باید توجه داشت. در این بخش به توضیح این نکات می‌پردازیم.

 

طراحی روف گاردن

 

مراحل اجرای روف گاردن

مراحل اجرای روف گاردن را به شکل زیر پیگیری نمایید. انجام دقیق و مرحله به مرحله روف گاردن می‌تواند تاثیر بسیاری در کیفیت اجرای ان داشته باشد.

ایزولاسیون پشت بام

قبل از هر اقدامی شیوه ای مناسب برای عایق بندی پشت بام انتخاب کنید. اجرای این مرحله باید بسیار با کیفیت باشد چرا که نقص در ان منجر به خسارت به ساختمان می‌شود. عایق کاری در اجرای روف گاردن بیشتر در بخش رطوبت اهمیت دارد. نحوه اجرای این بخش در نتیجه کار بسیار تاثیر گذار است.

تولید و حمل اقلام مصرفی

بعد از زیر سازی اقلام مصرفی را به محل کار انتقال دهید. هر بخش ممکن است پیش ساخته باشد و یا نیاز به ساخت در محل داشته باشد تمامی این موارد را به محل کار انتقال دهید.

اجرای سازه ها

سازه های فلزی، چوبی و … را اماده و طبق طراحی انجام شده به شکل دقیقی کامل نمایید.

طرح کاشت مناسب روف گاردن

گیاهانی مناسب با زیر سازی خود انتخاب کنید. کاشت گیاه در طراحی روف گاردن اهمیت زیادی دارد با دقت کامل کاشت گیاهان را دنبال و نظارت کافی روی آن داشته باشید.

آلاچیق در روف گاردن

در صورت نیاز الاچیق را در کف یکارید. تئجه داشته باشید یک پارچلی الاچیق با کف می‌تواندامنیت مناسبتری را نیز فراهم کند.

 

طراحی روف گاردن

 

گیاهان مناسب روف گاردن

برای روف گاردن هر گیاهی را می‌توانید به سلیقه خود انتخاب کنبد. برای انتخاب گیاهان مناسب سه فاکتور را درنظر بگیرید.

مقاوم در برابر آفتاب و سرما

گیاهانی را انتخاب کنید که ردبرایر سرما و گرمای شدید مقاومت مناسبی داشته باشند. گیاهان در روف گاردن به صورت دائمی در معرض تغییرات آب هوایی هستند. در این بخش نیاز به گیاهان بسیار مقاوم دازرید.

کوچک و کم وزن

کوچک بودن گیاهان و کم وزن بودن انها فاکتور دوم است. از درخت یا موارد مشابه استفاده نکنید. گیاهانی با ریشه کوتاه، وزن کم مناسبترین گزینه برای انتخاب هستند.

محلی و متناسب با آب هوا

گیاهان محلی یک راهنمای خوب برای انتخاب هستند. در صورت امکان از گیاهان محلی برای روف گاردن استفاده نمایید. گیاهان محلی تطابق گاملی با اب هوای منطقه دارند.

 

طراحی روف گاردن

 

روف گاردن لاکچری

در طراحی روف گاردن لاکچری یا لوکس چند عامل را به محوطه اضافه نمایید. این گزینه‌ها کمک میکنند ظاهری بسیار زیباتر و کیفیت استفاده بالاتری داشته باشید.

آبیاری اتوماتیک

برای اجرای روف گاردن لاکچری از سیستم آبیاری اتوماتیک بهره بگیرید. این گزینه علاوه بر زیبایی دائمی که به گیاهان می‌دهد توقع افراد از لوکس بودن روف گاردن لاکچری را نیز براورده می‌کند.

نورپردازی

نورپردازی را به صورت کاملا ویزه در روف گاردن لاکچری خود اضافه نمایید. طراحی مناسب نورپردازی تاثیر زیبایی آن را چندین برابر می‌کند.

 

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

 

شرکت طراحی روف گاردن

فعالیت شرکت طراحی روف گاردن در چند بخش مختلف قابل بررسی است. ابتدا طراحی و بعد تامین متریال و سپس اجرا، در بخش طراحی داشتن تیمی مجرب در زمینه طراحی بسیار اهمیت دارد. تیم متخصص و با تجربه امکان ایجاد طراحی های منحصر به فرد و لوکس را خواهد داشت. تامین متریال نیز بخش مهمی از فعالیت این شرکت ها می باشد. متریال در طراحی گرین وال بخش مهمی است. استفاده از گیاهان مناسب و استفاده از متریال مصنوعی در این رابطه میتواند کیفیت بسیار بالایی را فراهم کند.
بخش اجرا اهمیتی حتی بیشتر از دو مورد قبل دارد. اجرای درست و اصولی با داشتن دانش کافی امکان پذیر است. همچنین بسیاری از اصول فنی در صورت اجرای درست نتیجه بخش خواهند بود. تیم طراحی و اجرا در ایران سبز برترین کیفیت را در بخش گرین وال ارائه خواهد داد. برای ثبت سفارش با تیم ایران سبز تماس حاصل فرمایید.

 

طراحی روف گاردن

 

قیمت اجرای روف گاردن

روف گاردن سازه ای بزرگ است که شامل بخشهای مختلفی نیز می باشد. قیمت گذاری اجرای روف گاردن تابع مواردی است که در این بخش توضیحاتی را در رابطه با آن مطرح خواهیم کرد. قبل از اقدام به تعیین قیمت اجرا این موارد را بررسی و به کارشناسان ارائه دهید تا قیمت واقعی اجرا محاسبه شود.
۱ متراژ روف گاردن نسبت مستقیم با هزینه اجرا دارد. هرچه متراژ بالاتر باشد قیمت انجام کار نیز افزایش خواهد داشت.
۲ زیر سازی بخش دیگری از اجرا است اگر در بخشهایی نیاز به عایق کاری باشد هزینه زیرسازی افزایش خواهد داشت. پس متراژ فضایی که نیاز به عایق بندی دارد باید تعیین گردد
۳ متریال استفاده شده در اجرا و کیفیت ان نیز در هزینه ها تاثیر گذار است. متریال درجه یک علاوه بر کیفیت قیمت بیستری نیز خواهد داشت.
نورپردازی در روف گاردن میتواند شامل هزینه های بسیاری باشد علاوه بر ان بستر سازی برای ایجاد نورپردازی نیز شامل هزینه می باشد.

 

روف گاردن لاکچری تهران

در سالهای اخیر با افزایش قیمت ملک در تهران شاهد تمایل بیشتر افراد برای ایجاد روف گاردن بوده ایم. این تمایل به دلیل سود اوری بیشتر برای مالکین در حال افزایش است. در تهران که قیمت ملک بسیار بالاتر از مناطق دیگر است.. استفاده از فضای بام یا حتی اجاره آن میتواند سود اوری بالایی را داشته باشد.
محدودیت متراژ بنا در آپارتمان باعث میشود تا امکان احداث طبقات بیشتر در آپارتمانها وجود نداشته باشد. اما روف گاردن یک طبقه به آپارتمان اضافه میکند. این در حالی است که روف گاردن ها به تازگی به عنوان محل کسب نیز قابل اجاره هستند. قیمت برخی از این روف گاردن ها حتی بالاتر از یک واحد مسکونی است.

 

طراحی روف گاردن ساده

در صورتی که تمایل به ایجاد روف گاردن در بام منزل خود را دارید ولی هزینه کافی برای اجرای آن را ندارید، راه حل شما برای دستیابی به این خواسته طراحی روف گاردن ساده است.
روف گاردن ساده میتواند شامل یک فضای سبز مصنوعی یا طبیعی باشد که با یک آلاچیق و یکدست مبلمان فضای سبز کامل شده است.
اگر همین موارد نیاز شما را برطرف میکند میتوانید با چند ایده ساده اقدام به طراحی و اجرای روف گاردن شخصی خود کنید.
۱ از چمن مصنوعی برای کف استفاده کنید چمن مصنوعی نیاز به عایق کاری و کف سازی نخواهد داشت و عمر مناسبی نیز دارد
۲ از آلاچیق چوبی چنری استفاده کنید این نوع آلاچیق کمترین قیمت ممکن را دارد کا ایی مناسبی نیز دارد
۳مبلمان خود را بازسازی کنید، بجای خرید مبلمان میت انید از بازسازی مبلمان قدیمی خود استفاده گنید اینکار هزینه اندکی دارد و به سرعت قابل انجام است.

 

طراحی ردف گاردن در شمال

مناطق شمالی ایران با اب هوای بسیار مطبوع و ویلاهای متعدد مکانی بسیار مناسب برای اجرای روف گاردن است. اجرای روف گاردن در مناطق شمالی نیاز به رعایت برحی نکات دارد. در این بهش به این نکات اشاده میکنیم.
۱ در اجرای روف گاردن به اب و هوای منطقه توجه کنید. باران دائمی نیاز به مهار اب دارد. این مورد در منطقه شمال کاملا باید مورد توجه قرار گیرد.
۲ رنگ آمیزی سازه را به صورت مرتب تمدید کنید. همچنین برای رنگ امیزی فلزات از رنگ کوره لی استفاده نمایید. رطوبت بالا در این مناطق سازه ها را دچار موسیدگی زودرس میکند.
۳ متریال مورد استفاده عمومی و منطقه ای را در اجرا استفاده کنید. این متریال طی سالها کیفیت و همخوانی خود با محیط را ثابت کرده اند

 

طراحی ردف گاردن مدرن

روف گاردن های مدرن معمولا از تکنولوژی در بخش طداحی و اجرا استفاده میکنند. ابزار مدرن و تکنولوژی کمک میکند تا ظاهری مدرنتر را در روف گاردن شاهد باشیم. برای آنکه روق گاردن مدرنتر به چشم بیاید موارد زیر را مد نظر قرار دهید.
از متریال مدرن مانند سنگ های سیقل خورده بیشتر استفاده نمایید، درب ورودی و جدا کننده ی بخش ها را به صورت اتوماتیک و برقی استفاوه نمایید. نورپردازی را در طراحی جدی بگیرید. از لامپهای مدرن با ریموت استفاده نمایید. فلاورباکس های بیشتری در بحش ورود و خروج و همچنین مسیرها قرار دهید. از شیشه در دیوارهای جدا کننده استفاده نمایید.

 

طراحی روف گاردن

طراحی روف گاردن

 

 

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران

جهت ثبت سفارش برای طراحی روف گاردن و اجرای روف گاردن با کارشناسان در ایران سبز تماس بگیرید. طراحی روف گاردن های مدرن در این مجموعه توسط تیم تخصصی ارائه میگردد. همچنین امکان بررسی و تخمین قیمت قبل از اجرا نیز وجود دارد.

 

مزایای روف گاردن

طراحی و اجرای روف گاردن می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. باید توجه داشت رعایت اصول طراحی و اجرای اصولی تضمینی برای نتیجه بخشی مناسب خواهد بود. در این بخش به تعدادی از مزایای روف گاردن اشاره خواهیم کرد.
۱ ایجاد فضایی کاربردی جهت استراحت افراد
۲ اضافه شدن بنای مفید به ساختمان
۳ امکان افزایش بنا بدون نیاز به مجوز
۴ امکان ایجاد فضای مشترک کاربردی درر اپارتمان ها

 

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

 

طراحی روف گاردن

 

معایب روف گاردن

در صورتی که روف گاردن غیر اصولی طراحی شود و یا اجرای مناسبی نداشته باشد. ممکن است اسیب هایی به ساختمان وارد کند. قبل از اجرا مهندسین سازه باید به دقت محاسبات تحمل ساختمان را بازنگری نمایند. در صورت اصولب اجرا شدن هیچ خطری متوجه ساختمان نخواهد بود.


مواردی که مرتبط با موضوع :

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.