برکه مصنوعی

برکه مصنوعی

برکه مصنوعی در انواع پیش ساخته و حفاری شده موجود هستند. از مزایا و معایب این مدل آبنما میتوان به زیبا سازی محوطه و قیمت بالای آن اشاره کرد.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

برکه مصنوعی

برکه مصنوعی از جذاب ترین و دلربا ترین ایده های محوطه سازی مدرن است. امکان ساخت و نصب به هر اندازه و شکل از مزایای این مدل آبنما است. امروزه با زیاد شدن حیاط سازی های سبز و طراحی عناصر موجود در طبیعت و اجرای آنها در محوطه سازی سبب گردیده میل و رغبت به احداث برکه مصنوعی در محوطه سازی ویلا ها، خانه ها، بوستان ها و جنگل های مصنوعی بسیار زیاد شود. مزیت اصلی این سبک حیاط سازی، سهولت در چینش فوری و راحت در محیط های بزرگ با ارتفاع و عرض قابل توجه به همراه فضای سبز زنده است. شاخ و برگ درشت گیاهان اطراف برکه سبب بالا رفتن رطوبت و مطبوع شدن هوا می شود. برکه ها در دو مدل، برکه پیش ساخته و برکه حفاری شده ساخته می شوند. که در ادامه به تفصیل در مورد آنها توضیح خواهیم داد.

 

 

انواع حوض مصنوعی

برکه مصنوعی مدل پیش ساخته

جنس این نوع برکه مصنوعی فایبرگلاس است که میتوان از آن در ابعاد و اشکال متفاوت استفاده کرد. این مدل از استقامت زیادی برخوردار است و به کسانی که برای مرتبه اول قصد احداث این مدل آبنما را در محیط خانه یا ویلا را دارند توصیه می شود.

مزایا و معایب برکه پیش ساخته

برترین مزیت این مدل برکه نصب و استفاده راحت آن است. عمر طولانی و تعمیر کمابیش راحت آن از ویژگی های این حوض مصنوعی است. لازم به ذکر است که قیمت بالای این حوض نسبت به برکه های حفاری شده  از معایب برکه های مصنوعی است.

برکه مصنوعی مدل حفاری شده

ارزان ترین شیوه برای ساخت برکه، استفاده از روش حفاری است. برکه های حفاری شده در اشکال و صور مختلف قابل طراحی و ساخت هستند. از مزایای این نوع برکه عمق ساخت آن است که به هر ارتفاعی  ساخته می شود.

مزایا و معایب برکه حفاری شده

قیمت پایین و ساخت در مساحت و مقیاس دلخواه از ویژگی های این نوع برکه است. اساسی ترین عیب این مدل حوض مصنوعی میسر بودن فضای رشد بیش از حد گیاهان و تحمیل هزینه های اضافی برای کنترل مشکل باشد.

 

موارد مرتبط با این موضوع

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.