روف گاردن ایرانی

روف گاردن ایرانی

روف گاردن دارای انواع مختلفی می باشد. یکی از آنها روف گاردن ایرانی است. برای ساخت این نوع روف گاردن نیاز به هزینه زیادی نمی باشد. در این بخش این ایده ها را بررسی می‌نماییم.

روف گاردن ایرانی

با افزایش زندگی آپارتمانی علاقه به روف گاردن افزایش پیدا کرده است. شما می توانید با سبکی که در نظر دارید، مبل و وسایل مد نظر خود را انتخاب کنید. یکی از سبک هایی که شما می توانید برای بام خود طراحی کنید، طراحی روف گاردن ایرانی است.

طراحی روف گاردن ایرانی، دارای سبک خاص و منحصر به فردی می باشد. حال می خواهیم به بررسی ویژگی هایی که یک روف گاردن ایرانی داشته باشد، بپردازیم.

روف گاردن ایرانی

ویژگی روف گاردن ایرانی

  • فضای مناسب: اولین ویژگی مهم که باید به آن توجه داشته باشید، فضای روف گاردن می باشد. تا با توجه به آن نوع روف گاردن را انتخاب کنید. همچنین باید فضا را برای گل و گیاهان آماده سازی کنید. زیرا گل و گیاهان در روف گاردن بسیار مهم است.
  • طراحی ایده آل: شما می توانید برای طراحی روف گاردن ایرانی خود از یک طراح ماهر و حاذق کمک بگیرید. تا بتوانید چشم انداز بی نظیری را روی بام خود بسازید. طراحی روف گاردن ایرانی نقش بسزایی در کیفیت آن دارد.
  • بودجه و هزینه: شما با توجه به میزان بودجه ای که دارید، می توانید از انواع المان ها مانند آبنما، باربیکیو، آلاچیق و غیره استفاده کنید. هر چقدر هزینه بیشتری برای روف گاردن منزل خود متحمل شوید، کیفیت طراحی و زیبایی روف گاردن شما بیشتر به نظر می آید.

همانطور که می دانید در زندگی های ایرانی خانواده و رسالت اعضای خانواده از مهمترین مسائل زندگی می باشد. شما می توانید با ایجاد یک روف گاردن دورهمی های خانوادگی را آنجا برگزار کنید.

روف گاردن ایرانی

شما باید علاوه بر توجه به ویژگی های بصری و زیبایی روف گاردن به کار آمد بودن آن نیز توجه کنید. یعنی فقط یک محل زیبا نباشد، بلکه دارای محل قدم زدن، استراحت کردن، نشستن و فضا برای بازی کودکان در آن قرار گرفته باشد. با این کار جمع خانواده صمیمی تر و لذت بخش تر می شود.

 

انواع سقف در روف گاردن ایرانی

سقف های پوشال آلاچیق: معمولا در بعضی مناطق برای مسطح کردن سقف از پوشال گیاهی استفاده می کنند. به طور مثال در شمال از ساقه برنج برای سقف آلاچیق استفاده می کنند.

سقف های گیاهی: این سقف ها با استفاده از گیاهان رونده و در طول مدت رشد می کنند. حس طراوت و شادابی را به شما هدیه می دهند. لذت عبور نور از میان گیاهان با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

سقف حصیری: یکی دیگر از سقف های مناسب برای آلاچیق، حصیر می باشد که قابلیت نگه داشتن رطوبت در خود را دارد و با وزیدن باد هوای آلاچیق خنک می شود.

سقف چوبی مشبک: برخی دیگر برای سقف های آلاچیق از چوب استفاده می کنند، که همه زیبایی خود را از طبیعت گرفته است.

ما در این متن به روف گاردن ایرانی و ویژگی های آن پرداختیم.

موارد مرتبط با این موضوع:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.