روف گاردن با فضای سرپوشیده

روف گاردن با فضای سرپوشیده

طراحی روف گاردن با فضای سرپوشیده نوع دیگر از روف گاردن می باشد. برای ساخت این روف گاردن هزینه زیادی لازم است. در این بخش به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

طراحی روف گاردن با فضای سرپوشیده

همه ما می دانیم که گذراندن اوقات فراغت خود در کنار دوستان و خانواده در روف گاردن بسیار لذت بخش است. اما نه آنقدر که خیس شویم یا اینکه در معرض آفتاب پوست صورت و دستتان بسوزد. زیرا بام سبز ها در معرض نور مستقیم خورشید و در سرما، باد، طوفان و غیره هیچ ابزاری برای نگهداری در برابر این عوامل طبیعی را ندارد.

همین عوامل باعث طراحی ویژگی جدیدی به نام سقف برای روف گاردن ها شد. سقف ها بهترین پوشش برای بام سبز هستند و شما می توانید با خیال راحت از بام سبز خود لذت ببرید. اما مهمترین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که در انتخاب نوع سقف برای روف گاردن خود دقت لازم را به کار ببرید.

روف گاردن با فضای سرپوشیده

حال می خواهیم به بررسی روف گاردن با فضای سرپوشیده و انواع سقف ها برای بام سبز بپردازیم.

انواع سقف

سقف پلی کربنات

این سقف در برابر عوامل طبیعی مثل باران، باد، رطوبت و غیره بسیار مقاوم است و دارای تنوع رنگی زیادی می باشد. اما به دلیل مصنوعی بودن آن سازگاری کمتری با دیگر عوامل روف گاردن دارد. یکی دیگر از ویژگی های مثبت این نوع سقف، سبک بودن آن است. وزن وارد این سقف بر ساختمان بسیار کم می باشد. سقف شیشه ای: هیجان انگیز ترین نوع سقف، سقف شیشه ای است. شما می توانید با به کار بردن این سقف در عین حال که از باد و باران در امان هستید، از همه زیباهایی طبیعت لذت ببرید. اما این سقف در برابر ضربه مقاومت کمتری دارد و به اتصالات خاص و نیروی ماهر و متخصص برای اجرای کار نیازمند است.

سقف چوبی

سقف چوبی برای روف گاردن زیبایی آن را چند برابر می کند. زیرا طبیعی است و با دیگر عوامل بام سبز که طبیعی هستند، هماهنگی ایجاد می شود. همچنین می توان آن را با عوامل دیگر مانند شیشه، پارچه و غیره ترکیب کرد. از معایب سقف چوبی می توان به مقاوم نبودن در برابر نور و باران اشاره کرد.

سقف پارچه ای

افرادی که می خواهند کمتر هزینه کنند و سقف روف گاردن آنها سبک و از انعطاف پذیری فوق العاده ای برخوردار باشد، سقف پارچه ای را انتخاب می کنند که از مقاومت مناسبی برخوردار است.

روف گاردن با فضای سرپوشیده

 

مزایای روف گاردن با فضای سرپوشیده

بعضی افراد دوست دارند که از فضای باز روف گاردن یا همان بام سبز خود لذت ببرند و در مواقع سرما، باد، باران نیز در فضا از عوامل طبیعی لذت کافی را ببرند. این افراد می توانند از سقف های متحرک  برای فضای سبز خود استفاده کنند. این سقف ها از جنس پارچه و ورقه پی وی سی می باشد. که بر روی یک سیستم آلومینیومی سوار می شود.

شما می توانید بدون هیچ حرکت فیزیکی و با یک ریموت بام سبز خود را مسقف یا بدون سقف کنید. ما در این متن به بررسی روف گاردن با فضای سرپوشیده و انواع سقف های اشاره کردیم.

موارد مرتبط با این موضوع:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.