ساخت استخر در پارکینگ

ساخت استخر در پارکینگ

ساخت استخر در پارکینگ هزینه های نسبتا زیادی دارد. هر چه وسعت استخر بیشتر باشد، هزینه هم بیشتر می باشد. طراحی استاندارد این نوع از استخر اهمیت بسیاری دارد. خسارات ناشی از خطای مهندسی در این استخر بسیار زیاد است. در این بخش به توضیحاتی در این رابطه خواهیم پرداخت.

 

ساخت استخر در پارکینگ

شما برای اینکه یک استخر در پارکینگ خود داشته باشید می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. البته باید این را در نظر داشته باشید که هر استخرهزینه و شرایط خاص خود را دارد. ما در این متن قصد داریم به بررسی ساخت استخر در پارکینگ و انواع آن بپردازیم و شما را با آنها آشنا کنیم.

 

انواع استخر

استخر بتنی: شما می توانید با استفاده از بتن در پارکینگ خود یک استخر بسازید. اما در مرحله اول  باید محیطی را که برای استخر در نظر گرفته اید، را با دیوار شیشه ای یا روش دیگر از باقی مانده پارکینگ جدا کنید.با این کار کنترل استخر راحت می شود.

 

ساخت استخر در پارکینگ

 

ساخت سونا و جکوزی به صورت محوطه ای: می توانید در پارکینگ خود استخر سونا و جکوزی را به صورت همزمان داشته باشید. ولی باید این نکته مورد توجه شما قرار بگیرد که طبیعتا ساخت این سه نوع مکان در کنار هم نیازمند فضای بیشتر می باشد و باید هزینه زیادی برای آن صرف کنید.

استخر فایبرگلاس: یکی دیگر از انواع استخر ها، استخر فایبر گلاس یا همان استخر آماده می باشد، که شما می توانید از آن در پارکینگ خود استفاده کنید. استخر فایبرگلاس را بر روی سطح پارکینگ قابل اجرا می باشد. حال قصد داریم به بررسی مزایا و معایب ساخت استخر در پارکینگ منزل بپردازیم.

 

ساخت استخر در پارکینگ

 

مزایای ساخت استخر در پارکینگ

  • تناسب اندام: شنا کردن باعث تناسب اندام و از بین رفتن بیماری های همچون کمردرد، زانو درد می شود. روانشناسان معتقدند که شنا تاثیر زیادی بر روح و روان انسان دارد.
  • استخر در پارکینگ باعث افزایش قیمت ملک می شود: با ایجاد استخر در پارکینگ باعث می شود ملک شما در هنگام خرید و فروش ارزش بیشتری داشته باشد.
  • استخر مکانی برای تفریح و سرگرمی اعضای خانواده: می توانید در کنار خانواده لحظات خوش و لذت بخشی را در استخر که در منزل خود شکا قرار دارد، بگذرانید.

معایب ساخت استخر در پارکینگ

  • هزینه بر بودن ساخت استخر: بسیاری از افراد به وجود استخر در منزل خود علاقه مند هستند. اما با اطلاع یافتن از هزینه آن ، از تصمیم خود صرف نظر می کنند. اما باید توجه داشته باشید شما می توانید با مقدار پول در اختیار خود و با مشورت با سازنده آن در پارکینگ خانه خود، استخر بسازید.
  • فرو رفتن آب: با توجه به اینکه در کشور ما با مشکل کم آبی روبه رو هستیم، باید به استخر های خانگی توجه بیشتری می شود. زیرا میزان آب زیادی در این قسمت هدر می رود.
  • خطر غرق: عمق استخر های خانگی اگر زیاد باشد، برای افراد خانواده مخصوصا کودکان ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد. سعی کنید استخری که در پارکینگ ایجاد می کنید، عمق کمتری داشته باشد.

 

موارد مرتبط با این موضوع:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.