شرکت فضای سبز

شرکت فضای سبز

شرکت فضای سبز یکی از فعالیت‌هایی است که کمتر شناخته شده است. شاید بسیاری از افراد دقیقا نمی‎دانند این شرکت‌ها در چه محدوده‌ای فعالیت می‌کنند. برخی دیگر از افراد محدوده توسعه فضای سبز را فقط متعلق به پیمانکاران شهرداری می‌دانند. در این بخش توضیحاتی در مورد فعالیت در شرکت فضای سبز میدهیم. فعالیت این شرکت‌ها را معرفی مشخص می‌کنیم.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

شرکت فضای سبز

شرکت فضای سبز عموما به فعالیت های مستقیم در زمینه توسعه فضای سبز و موارد مرتبط با ان می‌پردازد. این شرکت‌ها همچنین در تهیه متریال انواع فضای سبز فعالیت دارند. این متریال می‌تواند شامل انواع گل گیاه طبیعی، انواع گل و گیاه مصنوعی و موارد دیگر باشد.در بخش لخر این نوشته فعالیت های این شرکت ها را به صورت کامل شرح می‌دهیم.

بخش بیشتری از فعالیت های آن شرکت‌ها در طراحی و اجرای فضای سبز و محیط سازی است. انواع ویلاها، انواع باغ، حیاط ساختمان و حتی بالکن ها و تراس ها می‌توانند محل فعالیت این شرکت ها جهت توسعه فضای سبز باشند.

پیمانکاری فضای سبز چیست

پیمانکاری فضای سبز انجام عملیات عمرانی است که در توسعه فضای سبز مورد نیاز اشت.  شرکت فضای سبز در بخش طراحی می‌تواند به صورت مستقل عمل کند و یا طراحی را از کارفرما دریافت و اجرای کار را به عهده بگیرد. در روش دوم اصطلاحا پیمانکاری فضای سبز انجام می‌شود.

 

شرکت فضای سبز

 

نمونه قرارداد فضای سبز

برای قرارداد های توسعه فضای سبز باید مواردی را در قرارداد ذکر کرد. این موارد شامل بخش‌های زیر می‌باشند.

 • ثبت طرفین قرارداد
 • درج موضوع قرارداد
 • ثبت مشخصات و هزینه قراداد
 • مبلغ کل قراردادو جزئیات ان
 • شرایط پرداخت
 • اسناد و مدارک پیمان
 • مدت انجام پروزه
 • خسارات احتمالی
 • محل و تجهیزات مورد نیاز
 • تعهد پیمانکار  و کارفرما
 • مالیات پروژه
 • و …

نمونه قرارداد فضای سبز را از اینجا دانلود کنید.

دانلود فایل pdf

مجوز فضای سبز

برای فعالیت های توسعه فضای سبز ، شرکت فضای سبز باید مجوزهایی را برای هر پروزه داشته باشد. این مجوزها در بخش‌های مختلفی باید از ارگان‌های زیربط گرفته شود. معمولا توسعه فضای سبز در فضاهای عمومی شهری مرتبط با شهرداری می‌باشد. تغییرات و توسعه در ویلاها و سازه ها همان پروانه ساخت صادر شده می‌باشد. توسعه محدود فضای سبز مانند درختکاری و یا زیبا سازی حیاط ، باغ یا ویلا نیز نیاز به مجوزی برای انجام ندارد. به دلیل انکه تغییر در این سازه ها داده نمی‌شود و تغییرات فقط در حد تغییرات داخلی می‌باشد.

 

شرکت فضای سبز

 

فعالیت‌ شرکت فضای سبز

فعالیت های شرکت فضای سبز بسیار گسترده است. در این بخش به برخی از این فعالیت ها اشاره می‌کنیم. این فعالت‌ها معمولا در شرکت های فضای سبز انجام می‌شود.

طراحی و اجرای الاچیق

یکی از فعالیت های زیر مجموعه توسعه فضای سبز است که توسط شرکت‌ها انجام می‌شود. نصب آلاچیق، طراحی و اجرای آن در کنار بسیاری دیگر از فعالیت ها در حوزه فعالیت شرکت هایی که ذکر کردیم می‌باشد.

طراحی و اجرای فضای سبز

فعالیت در این بخش نیاز به تجربه بیشتری دارد از همین رو معمولا شرکت‌های با تجربه کاری بیشتر  در این بخش فعالیت می‌کنند. اجرای فضای سبز می‌تواند داخلی و یل خارجی باشد. همچنین می‌تواند یک پروژه کوچک یا پروژه ای در حد استان باشد.

طراحی و اجرای باغچه

محوطه سازی و طراحی باغچه در آپارتمان ها بخش دیگری از فعالیت شرکت هایی است که در تئسعه فضای سبز فعالیت دارند. این بخش از فعالیت گرچه ممکن است به نظر ساده و کوچک باشد اما بسیار کاربردی است. طراحی باغچه در آپارتمان کمک بسیاری به زیبایی اپارتمان می‌کند.

محوطه سازی ویلا

طراحی وحوطه به ویژه در بخش محوطه سازی ویلا بخش دیگری از فعالیت های شرکت ها می‌باشد. این بخش بخشی بسیار تخصصی است چرا که در بسیاری موارد نیاز به ایجاد سازه . انواع مختلف گیاه دارد. همچنین آبیاری و هوشمند شدن این پروژه ها می‌تواند بسیار زمانبر و تخصصی باشد.

محوطه سازی باغ و ویلا

باغ و باغ ویلا ها بزرگترین پروژه ها در میان پروژه های محوطه سازی هستند. باغ ها به دلیل وسعت زیادی که دراند بخش وسیعی را نیز در بخش محوطه سازی نیاز دارند. از همین جهت این بخش از عمده کارهایی است که شرکت های فعال در این زمینه انجام می‌دهند.

توسعه فضای سبز

توسعه فضای سبز در واقع مجموعه کاملی از فعالیت هایی است که در محوطه سازی انجام میگیرد. از همین جهت است که این واژه شامل همه موارد ذکر شده ای که گفته شد می‌شود.

طراحی و اجرای سیستم ابیاری

وقتی صحبت از توسعه فضای سبز باشد بخش آبیاری نیز حتما مطرح خواهد بود. بخش ابیاری به صورت دستی ، اتوماتیک و یا هوشمند برای انواع پروژه های فضای سبز انجام میشود.

طراحی گرین وال

گرین وال یا دیوار سبز بخشی است که در محوطه سازی کاربرد دارد این بخش نیز توسط شرکت فضای سبز طراح  و اجرا می‌شود.

کاشت و نگهداری چمن

کاشت چمن بویژه به صورت کاشت چمن در سطح وسیع نیاز به تخصص و دانش کافی دارد. این بخش زیر مجموعه ای از محوطه سازی باغ و ویلا است. که توسط شرکت ها طراحی و اجرا می‌شود.

مشاوره و طراحی برای فضای سبز

مشاوره در امور طراحی نیز بخشی دیگر از خدماتی است که شرکت توسعه فضای سبز آن را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

 

شرکت فضای سبز

 

لیست شرکت‌های طراحی فضای سبز

تعدادی از  شرکت فضای سبز که معمولا اسامی آنها را دی بین شرکت های توسعه دهنده فضای سبز مشاهده می‌کنید.

آرایه سبز گل آذین ، خانه باغ ، طراحی بام رویایی ، یارا پویش ایرانیان ، دانا کوپال ، سایس پارسیان ، گروه طراحان باغ سبز ، گروه طراحان باغ پارسی ، نگین آذین پارس


موارد مفید دیگر را مطالعه نمایید:

 

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.