طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

 

طراحی فضای سبز ، اجرای فضای سبز و همچنین نگهداری فضای سبز دامنه بسیار گسترده‌ای دارد. انواج تجهیزات برای این طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد . نیاز به فضای سبز در آپارتمان، ویلا و باغ باعث شده است تا روز به روز متقاضیان این بستر سبز بیشتر شود. اگر شما نیز به توسعه فضای سبز علاقه‌مند هستید و یا می‌خواهید نوعی از فضای سبز را در خانه خود داشته باشید با ما همراه باشید.

 

طراحی فضای سبز

 

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز ترکیبی از اصول فنی و زیبایی شناسی است. در بخش فنی باید مانند یک معمار ورزیده اصول فنر را در طراحی بکار گرفت و در بخش زیبایی باید چیدمانی مناسب را ایجاد کرد. در طراحی فضای سبز علاوه بر ایجاد سازه و گاشت گل گیاه می‌توانید از اجزای دیگری نیز بهره بگیرید . این اجزا می‌تواند یک گلدان ساره و یا یک اثر هنری باشد. در این یخش به تعدادی از بخش هایی که در توسعه محیط بید به ان توجه داشت اشاره می‌کنیم.

 

طراحی فضای سبز

 
استفاده از آلاچیق در اجرای فضای سبز

هر نوع طراحی انجام دادید  و به هر شکلی که اجرای فضای سبز را به پایان رساندید آلاچیق را فراموش نکنید. آلاچیق فضایی را ایجاد می‌کند تا مبلمان را در زیر ان قرار دهید . همچنین افراد در زیر آلاچیق از باد و باران حفظ می‌شوند. آلاچیق احساس امن بودن را به محیط می‌دهد.

آلاچیق می‌تواند مدرن و یا سنتی باشد. ساده ترین نوع آلاچیق همان طرح چتر ایستاده است که شید بارها و بارها دیده باشید. آلاچیق یکی از اجزای مهم در محیط فضای سبز است.

استفاده از پل در اجرای فضای سبز

پل های کوچک یا بزرگ با توجه به اندازه محیط بخشی از محیط هستند که زیبایی خاصی را به حیاط، باغچه و یا ویلا می‎دهند. پل در اجرای فضای سبز معمولا یک عنصر نمادین است و کمتر از نظر کاربردی به ان نگاه می‌شود.

مسیر رفت و امد

برای مسیر رفت امد در باغ یا ویلا می‌توانید چند ایده خلاقانه داشته باشید. همچنین اصولی را برای طراحی این بخش در نظر بگیرید.

 • سعی کنید مسیر رفت امد را با دیواره های بسیار کوتاهی از بخش‌های دیگر جدا کنید.
 • پوشش سنگ و چمن مصنوعی ساده ترین کف سازی و در عین حال بسیار زیبا خواهد بود.
 • از نور پردازی برای مشخص کردن مسیر رفت امد استفده نمایید.
 • چندین مسیر برای رسیدن به فضای آلاچیق ایجاد نمایید.
برکه در اجرای فضای سبز

برکه در طراحی فضای سبز فاکتور ویژه ای است. ایجاد برکه هزینه بالاتری نسبت به انواع طراحی دارد. همچنین ایجاد برکه باید در فضای مناسب و بزرگ ایجاد گردد. حرکت اب در فضای سبز یکی از پر طرفدارترین شیوه طراحی از نگاه کرفرما است.

اجرای فضای سبز

همانقدر که طراحی در فضای سبز اهمیت دارد اجرا نیز پر اهمیت است. برای اجرای فضای سبز گرچه ممکن است صدها شیوه مختلف وجود داشته باشد. اما رعایت چند نکته بسیار اهمیت دارد.

ایجاد نقشه

قبل از اجرا نقشه و پلان کار را مشخص کنید. مواردی بسیاری وجود دارد که شاهد ان هستیم پیمانکار به صورت ذهنی طراحی و اجرا را انجام می‌دهد. ایجاد نقشه امکان اصلاح معایب را قبل از انجام هزینه به شما می‌دهد. همچنین در مواردی که نیاز به محاسبه در اجرای سازه وجود داشته باشد نقشه امکان آن ر فراهم می‌کند.

بررسی هزینه اجرا

قبل از اجرای هزینه دقیق اجرا را محاسبه نمایید. در بسیاری از موارد به دلیل عدم بررسی هزینه کارهای فضای سبز به صورت نیمه کاره رها شده است.

ایده‎‌های طراحی فضای سبز

برای طراحی هر سازه ای هزاران ایده و خلاقیت وجود دارد که می‌تواند در کارایی و زیبایی آن تاثیر گذار باشد. هر نوع از طراحی می‌تواند نوعی از خلاقیت در کار را به همراه داشته باشد. در این بخش به برخی از این خلاقیت ها اشاره می‌کنیم.

فضای سبز باغ

در این طراحی ترکیب گیاهان  و اجزای سازه می‌تواند خلاقیتی مفید و کاربردی باشد. به عنوان مثال استفاذه از تنه درخت بجای ستون الاچیق، این شیوه گرچه در برخی از طراحی ها مشاهده می‌شود اما همچنان می‌تواند گزینه ای بسیار جذاب باشد.

طراحی فضای سبز ویلا

ایجاد نهر روان در مقیاس های کوچک می‌تواند طراحی ویلا را دگرگون کند. همچنین در صورتی که در این نهر ها از نورپردازی مناسب نیز استفاده شود زیبیی چشمگیری خواهد داشت.

فضای سبز حیاط خانه

طراحی اشکال نیم داره برای الاچیق و فضای استراحت می‌تواند خلاقیتی مفید برای حیاط خانه باشد. نیم دایره علاوه بر اشغال کمتر فضا زیبایی چشمگیری نیز به فضای کوچک می‌دهد.

 

طراحی فضای سبز

 

چه مواردی را در طراحی فضای سبز رعایت کنیم

در طراحی رعایت برخی از نکات به اختیار طراح می‌باشد . اما برخی از موارد هستند که به عنوان اصول در طراحی محیط فضای سبز پذیرفته شده اند. این موارد عبارتند از:

یکنواختی در طراحی

یکنواختی در طراحی به مفهوم آن است که ترکیبی درست را برای طراحی انتخاب کنید. به عنوان مثال برکه ای با طراحی کاملا مدرن را در کنار آلاچیقی کاملا سنتی قرار ندهید. یا اگر از این موضوع به عنوان کنتراست استفاده میکنید این مورد را در تمام بخش‌های طراحی خود در نظر بگیرید.

تعادل در طراحی فضای سبز

برای حفظ تعادل در این نوع از طراحی‌ها کافی است تا بخشهای مختلف فضای سبز را با مقدار وسایل تقریبا مساوی دیزاین کنید. به عنوان مثال در بخشی بیش از اندازه مبلمان نچینید، یا در ایجاد تعداد الاچیق ها زیاده روی نکنید.

توجه به رنگ در طراحی فضای سبز

فضای سبز با رنگ قالب سبز همراه است. توجه به این رنگ و استفاده از انواع رنگ‌های دیگر می‌تواند زیبایی بیشتری به محیط بدهد.

دسته بندی انواع فضای سبز

گرچه طراحی فضای سبز همواره یک هدف را دنبال می‌کند و نوع طرحی و اجرای ان نیز روالی مشخص دارد اما توسعه فضای سبز می‌تواند دسته بندی از نظر نوع استفاده داشته باشد.

طراحی فضای سبز ویلا

ویلا های کوچک و بزرگ بیشترین نیاز به فضای سبز را دارند چرا که خرید ویلا خود به مفهوم تمایل برای استفاده از طبیعت است.

طراحی فضای سبز باغ

گرچه باغ ها خودشان منابع فضای سبز هستند اما نیاز به طراحی مدرن در بخشی از باغ زیبایی بسیاری خواهد داشت.

اجرای فضای سبز شهری

این بخش معمولا با پیمانکاری شهرداری انجام می‌شود. اجرای فضای سبز شهری نیاز تمام شهرهای کوچک و بزرگ می‌باشد.

اجرای فضای سبز تالار

تالارها شاید بیشتر از کاربرد فضای سبز به زیبایی ان اهمیت می‌دهند. از همین جهت است که زیباترین طراحی ها را در تالارهای گوناگون می‌بینیم.

اجرای فضای سبز باغچه

باغچه ها نیز با ایجاد فضای سبز زیبایی دوچندان پیدا می‌کنند شاید باغچه ها را بتوان به عنوان کوچکترین فضای سبز معرفی کرد.

فضای سبز پنت هاوس

روف گاردن ها نمای مدرن در طراحی فضای سبز هستند. پنت هاس نیز می‌تواند از شیوه های مشابه طراحی روف گاردن استفاده نماید.

 

اصول طراحی فضای سبز

ایجاد فضای سبز در مناطق مختلف باعث بهبود بسیاری از موارد می‌شود و در نهایت به بالاتر رفتن کیفیت زندگی کمک می‌کند. ایجاد فضای سبز می‌تواند در کاهش تشعشعات نور ، کنترل بادهای ناگهانی ، کنترل خسارات ناشی از طوفان ، کاهش دمای کره زمین و افزایش رطوبت ، زیبا سازی محیط داخلی و خارجی ، افزایش حس آرامش افراد و کنترل آلودگی هوا تاثیر گذار باشد. از همین جهت رعایت اصول طراحی فضای سبز اهمیت بسیاری دارد.

در طراحی فضای سبز گیاهان به عنوان یک متریال شناخته می‌شوند و طراح با شناخی دقیق این متریال شروع به طراحی فضای سبز می‌کند. هماهنگی این فضا با محیط اطراف از نظر رنگ، پوشش و نوع گیاهان بخشی از اصول طراحی است که طراح باید به ان توجه داشته باشد. همچنین رعایت اصول هنری در اجرای طرح می‌تواند نتایجی بسیار چشمگیر داشته باشد.

طراحان فضای سبز با دو نوع پوشش دهی کلی در طراحی فضای سبز روبرو هستند. این دو نوع پوشش شامل پوشش خطی و پوشش پهنه‌ای می‌باشد.

 1. پوشش های خطی برای جداسازی و تعیین محدوده ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال طراحی خطوطی با فضای سبز که محدوده شهرها را مشخص می‌کند. یا به صورت محدود نر گیاهانی که در یک باغ کوچک برای مرزبندی استفاده می‌شوند.
 2. پوشش پهنه‌ای مجموعه‌ای از گیاهان است که با توجه به نوع طراحی ایجاد می‌گردد. این پوشش ممکن است بخشی از یک باغ باشد. یا مجموعه‌ای از پوشش‌های گیاهی باشد که در کنار هم قرار می‌گیرند.

آموزش رایگان طراحی فضای سبز

برای آموزش رایگان طراحی فضای سبز نیاز هست تا اطلاعات اولیه را در بخش طراحی شناخته باشید. مهندسان معمار می‌توانند با مراجعه در مورد چگونگی دریافت آموزش رایگان اطلاعاتی را کسب نمایند.

نرم افزار طراحی فضای سبز

نرم افزارهای متعددی برای طراحی فضای سبز طراحی شده است. مهندسان معمار با توجه به تجربه کاری خود یکی از این نرم افزار‌ها را انتخاب و طراحی خود را تحت نرم افزار انتخابی ارائه می‌دهند. در این بخش بهترین نرم‌افزارهایی را که در زمینه معماری از آن استفاده می‌شود و امکان طراحی فضای سبز نیز در ان وجود دارد را معرفی می‌کنیم.

 

 • نرم افزار رویت (Revit)
 • نرم افزار اتوکد (Autocad)
 • نرم افزار تری دی مکس (۳DMAX)
 • نرم افزار اسکچاپ (sketchup)
 • نرم افزار ریل تایم آرشیتکت (Realtime architect )
 • نرم افزار گاردن پلنر (Garden Planner)

اصول طراحی فضای سبز مسکونی

برای طراحی فضای سبز مسکونی رعایت اصول طراحی، کمی متفاوت از طراحی فضای سبز شهری خواهد بود. در طراحی فضای سبز مسکونی چندین بخش مورد تحلیل قرار می‌گیرد. این بخش‌ها شامل موارد زیر می‌باشند.

 1. انتخاب نوع پوشش گیاهان
 2. تعیین ارتفاع گیاهان
 3. انتخاب رنگ گیاهان
 4. ایجاد مسیر‌ها با گیاهان
 5. هماهنگی محیط اطراف و گیاهان مورد استفاده
 6. ایجاد تعادل بین محوطه‌های گیاهی
انتخاب نوع پوشش گیاهان

نوع پوشش گیاهی باید از نظر نوع نگهداری مطابق با محیطی باشد که در آن به اجرای فضای سبز می‌پردازید. انتخاب گیاهان محلی می‌تواند گزینه‌مناسبی باشد چرا که از نظر نگهداری و رشد گیاهان بهترین گزینه می‌باشد. همچنین گیاهان محلی می‌تواند هماهنگی ذاتی با محیط اطراف داشته باشد. در صورتی که امکان استفاده از این گیاهان نبود به گزینه‌های دیگری نیز می‌توانید فکر کنید.

تعیین ارتفاع گیاهان

ارتفاع گیاهان را در محیط مسکونی باید کاملا کاربردی طراحی شود. گیاهانی که به صورت مرتب نیاز به کوتاه شدن داشته باشند انتخاب مناسبی نخواهند بود. با تغییر ارتفاع گیاهان محیط‌های مختلف را از یکدیگر جدا کنید. این مورد به ویژه در تعیین مسیر عبور مرور اهمیت دارد.

انتخاب رنگ گیاهان

رنگ گیاهان می‌تواند هماهنگ با محیط باشد. هماهنگی به مفهوم همرنگ بودن نیست. گاهی متضاد بودن رنگ‌ها نیز دارای هماهنگی است. بخش مهم درک موضوع رنگ بندی و استفاده از آن در طراحی فضای سبز مسکونی است.

ایجاد مسیر‌ها با گیاهان

از گیاهان کوتاه قد می‌توانید برای ایجاد مسیر‌ها استفاده نمایید. بسیاری از طراحان ترجیح می‌دهند تا مسیر رفت امد را با مصالح مدرن طراحی نمایند.

هماهنگی محیط اطراف و گیاهان مورد استفاده

ایجاد هماهنگی یکی از مهمترین وظایف یک طراح است. این هماهنگی به ویژه در محیط مسکونی اهمیت دارد. ایجاد هماهنگی می‌تواند با انتخاب و شناخت گیاهان انجام شود. همچنین شناخت از محیط در این مسئله نقش مهمی دارد.

ایجاد تعادل بین محوطه‌های گیاهی

ابرای ایجاد تعادل شیوه‌های مختلفی وجود دارد که طراح با اصول آن کاملا آشنا است. برای ایجاد تعادل می‌تواند از نوع پوشش گیاهی، رنگ گیاه، نوع گیاه و … استفاده کرد.

 

نمونه طراحی فضای سبز

 

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

طراحی فضای سبز

اجرای فضای سبز

اجرای فضای سبز

اجرای فضای سبز

اجرای فضای سبز

اجرای فضای سبز

 

طراحی فضای سبز در تهران

جهت ثبت سفارش طراحی فضای سبز در تهران می‌توانید با کارشناسان ایران سبز در تماس باشید. خدمات طراحی فضای سبز در این مجموعه توسط مهندسان کارآزموده انجام می‌شود. برخی از فعالیت های این مجموعه و خدمات قابل ارائه در تهران به شرح زیر می‌باشد.

 • طراحی فضای سبز داخلی آپارتمان
 • طراحی فضای سبز ویلا در تهران
 • طراحی فضای سبز جهت ایجاد بام سبز
 • طراحی واجزای فضای داخل حیاط در محدوده تهران
 • طراحی و اجرای انواع دیوار سبز
 • طراحی المانهای مدرن در فضای سبز

طراحی فضای سبز حیاط

اولین چالش طراحی فضای سبز حیاط کوچک بودن این محیط است. کوچک بودن محیط نیاز دارد تا طراح خلاقیت بیشتری را نیاز داشته باشد. خلاقیت کمک می‌کند تا نتایج بهتری در طراحی پدید بیاید. در طراحی فضای حیاط در صورت امکان المانهای معرفی شده را استفاده نمایید این موارد زیبایی فضای سبز را دو چندان می‌کند.

 • استفاده از باغچه برای گل کاری
 • استفاده از استخر کوچک و یا بزرگ
 • استفاده از سایبان برای ایجاد محیط مناسب استراحت
 • استفاده از مبمان فضای سبز در سایز کوچک

اجرای فضای سبز مدرن

در اجرای فضای سبز مدرن استفاده از المانهای مدرن بخشی ضروری است. المانهای مدرن به نوعی همان المانهای فضای سبز است که با متریال مدرن ساخته می‌شود. استفاده از شیشه به عنوان دیوارهای جدا کننده می‌تواند بخشی از این طراحی باشد. همچنین استفاده از سنگ های سیقل خورده بجای سنگ های طبیعی نوعی دیگر از استفاده متریال مدرن است. چوب های روکش شده برای فلاور باکس‌ها، مبلمانهای مستحکم و استفاده از نورپردازی شکل فضای سبز را بسیار مدرن خواهد کرد.

اجرای فضای سبز شهری

 


 

نگهداری فضای سبز

نگهداری فضای سبز یکی از خدمات دنیای مدرن محسوب می‌شود. در گذشته شاید این نیاز وجود داشته اما به دلیل محدود بودن کمتر به صورت خصوصی مورد درخواست بوده است.  سازه های جدید و زندگی آپارتمان نشینی نیاز به داشتن فضای سبز و نگهداری ان را بوجود آورده است. روف گاردن و دیوار سبز بخشی از این سازه های مدرن هستند که بر اساس نیاز به فضای سبز گسترش یافته‌اند. نیاز به طراحی و اجرای فضای سبز بخشی از زندگی مدرن است.

 

نگهداری فضای سبز

 

انواع فضای سبز

فضای سبز در شهرها شکل تازه‌ای به خود گرفته است. در آپارتمانها، ویلاها و برج‌های بزرگ شاهد شکلی متفاوت از فضای سبز هستیم که در گذشته به شکل امروزی وجود نداشته‌ است. این نوع از انواع فضای سبز نیاز به نگهداری فضای سبز را نیز افزایش داده است. نگهداری برای انواع فضای سبز شامل مواردی خواهد بود که در بخش بعد به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • طراحی و نگهداری باغچه
 • طراحی و نگهداری گلخانه آپارتمانی
 • نگهداری از دیوار سبز
 • نگهداری از آبنماهای داخلی و خارجی
 • نگهداری از روف گاردن

 

نگهداری فضای سبز

 

نگهداری از انواع فضای سبز

نگهداری فضای سبز میتواند شامل موارد بسیاری باشد. که شرح ان در زیر درج شده است.

باغچه

اولین فضای سبزی که نگهداری از آن ضروری است باغچه است. باغچه فضای سبز عمومی برای مجتمع‌های ساختمانی و همچنین ویلاهای کوچک و بزرگ است. برای زیبا نگهداشتن باغچه همیشه باید ریسدگی به ان را انجام داد. کاشت گل و گیاه جدید، حرص کردن گیاهان، از بین بردن علف‌های هرز و نگهداری از گیاهان داخل باغچه بخشی از فعالیت‌هایی است که در نگهداری فضای سبز باید مد نظر قرار بگیرد.

گلخانه آپارتمانی

گلخانه آپارتمانی فضای کوچکی است که  در اپارتمتن ایجاد میشود تا گل گیاه در ان قرار بگیرد و علاوه بر زیبایی که به فضای آپارتمان میدهد، تهویه طبیعی نیز انجام گیرد. برای گلخانه ها از گیاهانی استفاده میشود گه تولید اکسیژن مناسبی داشته باشند. نگهداری از این گلخانه‌ها باید به صورت مستمر انجام گیرد.

دیوار سبز

دیوار سبز نوعی از پوشش است که در فضای بیرونی ساختمان و همچنین فضای داخلی ساختمان قابل اجرا است. این نوع از پوشش میتواند به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد و یا بخشی از فضای سبز آپارتمان‌ها باشد. دیوار سبز به صورت مستمر نیاز به نگهداری و رسیدگی دارد. بهتر است نگهداری دیوار سبز به شرکت های متخصص سپرده شود.

آبنما

آبنما به دو شکل داخلی و خارجی طراحی میشود. آبنما بعد از طراحی نیاز به رسیدگی مداوم ندارد. اما هر چند ماه میتوان بررسی را انجام داد و در صورت نیاز اصلاحاتی را انجام دارد. آبنماهایی که مخزن برای نگهداری آب دارند معمولا بعد از مدتی رشد خزه در انها مشاهده میشود. این اتفاق بیشتر برای ابنماهای خارجی که ابعاد بزرگی دارند پیش میآید.

روف گاردن

روف گاردن میتواند بسیار ساده شامل فضای سبز کوچک و چند صندلی باشد. در مواردی نیز روف گاردن بسیار بزرگ و شامل فضای سبز، ابنما، دیوار سبز و موارد دیگر خواهد بود. در صورتی که در روف گاردن های از گیاهان طبیعی استفاده شود. نیاز به نگهداری فضای سبز نیز در انها می‌باشد.

نگهداری فضای سبز

برای ثبت درخواست  نگهداری میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید. نگهداری میتواند شامل تمامی مواردی که مرتبط با توسعه فضای سبز هست، باشد.

ثبت سفارش توسعه فضای سبز

 

نگهداری فضای سبز

 

اصول نگهداری فضای سبز خانگی

برای نگهداری فضای سبز و حفظ طراوت فضای سبز خانگی نیاز است تا نکاتی را مورد توجه قرار دهید. همچنین نیاز است تا اصول نگهداری گیاهان را بدانید و با توجه به این اصول به بهترین نحو از فضای سبز خانگی خود استفاده کنید. اصول نگهداری فضای سبز به صورت خلاصه شامل موارد زیر می باشد.
۱ ابیاری منظم فضای سبز
۲ هرس گیاهان در زمان مناسب
۳ کود دهی و غذا رسانی به گیاهان
۴ از بین بردن آفات گیاهی
۵ شخم و جابجایی خاک گیاهان

 

نگهداری فضای سبز

 

ابیاری گیاهان

مهمترین نیاز گیاهان اب می باشد. برخی از گیاهان نیاز به ابیاری زیادی دارند و برخی دیگر نیاز به ابیاری کمتر اما هیچ گیاهی بدون اب امکان حیات ندارد. ابیاری منظم کمک می کند تا شادابی گیاهان همواره حفظ شود. در نگهداری فضای سبز خانگی زمانی مشخص برای ابیاری در نظر بگیرید. در باغچه های خانگی معمولا روزانه یا هر دو روز یک بار ابیاری انجام می شود. در برخی موارد هم برای ابیاری درختان از سیستم های ابیاری خودکار استفاده می شود. در سیستم های ابیاری امکان تنظیم مقدار ابیاری وجود دارد که متناسب با نیاز هر گیاه مشخص می شود. اما چنانچه به صورت دستی ابباری انجام می شود زمان ابیاری و استمرار آن بسیار اهمیت دارد.

 

نگهداری فضای سبز

 

هرس کردن گیاهان

هرس کردن به مفهوم کوتاه کردن یا چیدن برخی از قسمت های درختان است. هرس کردن اصولی کمک می کند تا گیاه رشد مناسبتری داشته باشد. این بخش کاملا آگاهانه باید انجام شود. بریدن نا آگاهانه بخشی از درخت منجر به نابودی آن خواهد شد. همچنین هرس گیاهان در زمان مناسبی باید انجام شود معمولا هرس گیاهان در زمان خواب گیاهان انجام می شود که فعالیت کمتری در گیاه وجود دارد.

 

نگهداری فضای سبز

 
کود دهی و غذا رسانی به گیاهان

کود دهی به گیاهان نوعی رساندن غذا به گیاهان است. کود ها انواع مختلفی دارند میتوانند طبیعب و یا صنعتی باشند. کدهای طبیعی منعی برای استفاده ندارند اما کودهای صنعتی باید طبق دستورالعمل و فقط برای موارد ذکر شده استفاده شوند. علاوه بر کود دهی سالانه به گیاهان بهتر است تا به صورت مقطعی نیز نیاز گیاهان را برررسی نمایید.

 

نگهداری فضای سبز

 
آفات گیاهی

افت های گیاهی میتوانند گیاهان را به نابودی و مرگ بکشانند. با توجه به رشد دانش کشاورزی آفات گیاهان مختلف شناخته شده است و میتوان قبل از هجوم آفات با موادی گیاه را ایمن کرد. مواد صنعتی با نام سم گیاهان با دستورالعمل های دقیق می تواند افات گیاهی را از بین ببرد. زمان استفاده از سم افت زدا بسیار اهمیت دارد. همچنین برای هر نوع افت گیاهی نوعی از سم مناسب می باشد. قبل از استفاده از سم گیاهی باید اطلاعات کاملی را از کارشناس دریافت و بر اساس ان افت زدایی را انجام داد

 
شخم و جابجایی خاک

برای نگهداری فضای سبز خانگی هر ساله باید خاک باغ یا باغچه را شخم کنید، این کار با چند هدف مختلف انجام می شود. معمولا خاک بعد از بک سال ابیاری به ماده ای سفت تبدیل میشود. سفت شدن خاک امکان نفوذپذیری گیاه را کاهش میدهد. شخم زدن کمک می کند تا خاک نرمی اولیه را مجددا کسب نماید. هچنین شخم زدن کمک می کند تا مواد غذایی خاک به شکل بهتری به گیاه برسد..

 

برای نگهداری فضای سبز خانگی این ۵ اصل را در ذهن داشته باشید و اصول آن را برای گیاهان خود اموزش ببینید تا همواره فضای سبز زیبا و شاداب داشته باشید.


مواردی که شاید مورد علاقه شما باشد:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.