اصول ساخت استخر

اصول ساخت استخر

اصول ساخت استخر بسیار مهم می باشد. با رعایت این نکات یک استخر محکم و مقاوم خواهید داشت. استخر در همه ابعاد قابل اجرا می باشد. در این بخش نکاتی در باره این موضوع بیان خواهیم کرد. تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

اصول ساخت استخر

شما برای اینکه یک استخر داشته باشید می توانید از روش های گوناگونی استفاده کنید. البته باید این را در نظر داشته باشید که هر استخر هزینه و شرایط خاص خود را دارد. ما در این متن قصد داریم به بررسی اصول ساخت استخر وانواع آن بپردازیم و شما را با آنها آشنا کنیم، تا اگر زمانی قصد انجام این کار را داشتید، اطلاعات لازم را داشته باشید.

اصول ساخت استخر

قبل از ساخت استخر باید اصولی را رعایت کنید، زیرا ساختن استخر کار آسانی نیست. قبل از ساخت استخر باید یکسری نکات را رعایت کنید، که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

نکات اصول ساخت استخر

  • قبل از شروع هر کاری از مهندس کمک بگیرید. با کمک گرفتن از مهندس از مقاومت زمین و دیگر شرایط اطمینان حاصل می کنید.
  • بعد از کسب اطمینان از محیط اقدام به ساختن استخر کنید. برای ساختن ابتدا باید یک زیر بنای محکم درست کنید. سپس طول، عرض، ارتفاع و عمق مد نظر را اجرا کنید.
  • استخر در همه شکل، همه رنگ و همه اندازه قابل اجرا می باشد. شما می توانید مطابق سلیقه و خواسته خود، استخر را بسازید.

انواع استخر

استخر بتنی

شما می توانید با استفاده از بتن و سیمان یک استخر بسازید. اما در مرحله اول  باید محیطی را که برای استخر در نظر گرفته اید، را مشخص و دیوار کشی کنید. این نوع استخر بسیار رایج می باشد و در همه ابعاد قابل اجرا می باشد.

اصول ساخت استخر

استخر فایبرگلاس

یکی دیگر از انواع استخر ها، استخر فایبر گلاس یا همان استخر آماده می باشد، که شما می توانید از آن در مکان های مختلف استفاده کنید. استخر فایبرگلاس را بر روی سطح صاف نیز قابل اجرا می باشد.

حال قصد داریم به بررسی مزایا ساخت استخر بپردازیم.

مزایای استخر

  1. تناسب اندام: شنا کردن باعث تناسب اندام و از بین رفتن بیماری های همچون کمردرد، زانو درد می شود. روانشناسان معتقدند که شنا تاثیر زیادی بر روح و روان انسان دارد. یکی از روش های لاغری، شنا کردن می باشد.
  2. استخر در حیاط باعث افزایش قیمت ملک می شود: با ایجاد استخر در حیاط باعث می شود ملک شما در هنگام خرید و فروش ارزش بیشتری داشته باشد.
  3. استخر مکانی برای تفریح و سرگرمی اعضای خانواده: می توانید در کنار خانواده لحظات خوش و لذت بخشی را در استخر که در منزل خود شما قرار دارد، بگذرانید. بسیاری از افراد چند روز در هفته را به استخر می روند.
  4. زیبایی منزل: با ساختن استخر در محوطه خانه، زیبایی آنجا چند برابر می شود. امروزه خیلی از خانواده اقدام به ساختن استخر در خانه باغ، ویلا و غیره خود می کنند.

ما در این متن به بررسی اصول ساخت استخر و نکات آن پرداختیم. اگر قصد ساخت استخر دارید بهتر است نکات لازم را رعایت کنید.

موارد مرتبط با این موضوع:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.