انواع روف گاردن

انواع روف گاردن

روف گاردن دارای انواع مختلفی می باشد. انواع روف گاردن در همه بام ها قابل اجرا است. در این بخش به توضیحاتی در مورد این موضوع خواهیم پرداخت. روف گاردن محیطی مناسب برای بسیاری از فعالیت می‌باشد.

انواع سقف در روف گاردن

سقف پلی کربنات

این سقف در برابر عوامل طبیعی مثل باد، باران، رطوبت و غیره بسیار مقاوم است و دارای تنوع رنگی و شکلی زیادی می باشد. اما به دلیل مصنوعی بودن آن با سایر وسایل روف گاردن در تضاد است. یکی دیگر از ویژگی های این سقف، وزن کم آن است. وزن وارد این سقف بر ساختمان بسیار کم و ناچیز می باشد.

سقف شیشه ای

هیجان انگیز ترین و زیبا ترین نوع سقف، سقف شیشه ای است.با به کار بردن این سقف علاوه بر در امان بودن از عوامل طبیعی، می توانید از زیبایی طبیعت لذت ببرید. این سقف در برابر ضربه مقاومت کمتری دارد و برای نصب باید به افراد ماهر و کاربلد مراجعه کرد.

سقف چوبی

زیبایی روف گاردن با سقف چوبی چند برابر می شود. زیرا طبیعی است و با دیگر وسایل و تجهیزات  بام سبز که طبیعی هستند، هماهنگی ایجاد می شود. همچنین می توان آن را با عوامل دیگر مانند شیشه، پارچه و غیره ترکیب کرد. سقف چوبی در برابر نور، باران و ضربه مقاومت کمی دارد.

انواع روف گاردن

سقف پارچه ای

افرادی که قصد دارند پول کمی برای سقف صرف کنند، می توانند از سقف پارچه ای استفاده کنند. این سقف سبک و انعطاف پذیر می باشد. نسبت به جنسی که دارد از مقاومت مناسبی برخوردار می باشد.

در ادامه متن قرار است به انواع روف گاردن پرداخته شود.

 انواع روف گاردن

آلاچیق سنتی

آلاچیق سنتی عموما به صورت اشکال هندسی و منظم می باشد. انتخاب سقف شیروانی در این نوع آلاچیق ها بسیار رایج است. در ساخت این نوع آلاچیق از عواملی مانند الیاف طبیعی یا سازه های گنبدی با آجر یا سیمان می باشد. آلاچیق های سنتی معمولا از چوب ساخته می شوند.

آلاچیق مدرن

طراحی این نوع آلاچیق ها معمولا به شکل های هستند،که نظم خاصی ندارند. سقف آنها نیز مسطح و صاف می باشد. معمولا متریال استفاده شده در ساخت این نوع آلاچیق فلز می باشد، که از تزئینات مینیمال برای زیبایی و ظاهر آن استفاده می شود.

آلاچیق های فلزی از استحکام بالایی برخوردار است، اما با طبیعت سازگاری ندارد.

آلاچیق پرگولا

اگر به فضای رویایی علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم از این نوع آلاچیق استفاده کنید. این آلاچیق سقف ندارد و ستون های آن با گیاهان رونده پوشیده می شود. با گذشت زمان این گیاهان تمام دیوار را می پوشانند و به یک فضای زیبا و رویایی تبدیل می شود.

انواع روف گاردن

اگر این گیاه رونده یاس باشد، می توانید در زمان استراحت در آلاچیق از بوی یاس لذت ببرید. این گیاه باعث می شود در فصل گرم سال فضای آلاچیق خنک می شود.

آلاچیق زندگی: این آلاچیق از امکاناتی مانند مبلمان، آشپزخانه، رختکن و غیره به صورت کوچک برخوردار می باشد. این آلاچیق می تواند یک فضای دنج و دلباز برای اقامت تابستان و دورهمی شما باشد.

آلاچیق قابل حمل: در طراحی و ساخت این نوع آلاچیق از سازه های انعطاف پذیر و سبک استفاده می شود، که قابل حمل و تاشو هستند، که معمولا سقف آنها پارچه ای می باشد.

ما در این متن به انواع روف گاردن پرداختیم.

موارد مرتبط با این موضوع:

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.