انواع فضای سبز

انواع فضای سبز

در این متن به بررسی و معرفی فضای سبز می پردازیم. ویژگی ها و خصوصیات هر یک از انواع فضای سبز را را بررسی و موارد مرنبط را شرح خواهیم داد.

فروش کود دامی

اجرای روف گاردن

فضای سبز چیست و به چند نوع تقسیم می شود؟

فضای سبز را می توانید در مکان های مختلفی از سطح شهر مشاهده کنید. ایجاد فضای سبز شامل مجموعه ای از اقدامات است که طی آن یک محوطه باز و خشک، تبدیل به یک محوطه سبز می شود. فضای سبز در انواع مختلفی طراحی می شود. نوع طراحی فضای سبز، بیشتر به محل اجرا و شرایط آن محل بستگی دارد. در این مقاله، انواع مختلف فضای سبز را با ذکر توضیحاتی به شما معرفی خواهیم کرد.

 

معرفی انواع فضای سبز

در این بخش از محتوا به معرفی انواع فضای سبز می پردازیم. فضای سبز را می توان در محیط های عمومی و شخصی مشاهده کرد. طراحی فضای سبز شهری معمولا به عهده شهرداری می باشد. احتمالا شما بارها پارک های جنگلی را مشاهده کرده اید. این پارک ها محدوده هایی سبز و خوش آب و هوا هستند که معمولا افراد برای خوش گذرانی و استراحت به آن جا مراجعه می کنند. پارک های طبیعی نیز نمونه هایی دیگر از فضای سبز عمومی به شمار می روند. در این نوع فضای سبز، بیشتر از عناصر موجود در طبیعت استفاده می شود و دخل و تصرف کمتری در آن ها صورت خواهد گرفت.

از دیگر فضای سبز عمومی می توان به محدوده های ایجاد شده در پارک ها، پیاده روها، میدان ها، بلوارها و… اشاره کرد. در اصطلاح به این نوع فضای سبز، فضای سبز شهری گفته می شود. اما انواع دیگری از فضای سبز نیز وجود دارند که به صورت شخصی مورد استفاده قرار می گیرند. شما این فضای سبز را می توانید در حیاط خانه ها و ویلاهای مختلف مشاهده کنید. دسته دیگری از فضاهای سبز نیز وجود دارند که در اصطلاح به آن ها فضای سبز نیمه خصوصی گفته می شود. این نوع فضای سبز مربوط به شرکت ها و اداراتی است که به صورت نیمه خصوصی اداره می شوند.

انواع فضای سبز

 
موارد مرتبط با این موضوع:

فروش کود دامی

فروش کود دامی

تماس با کارشناسان معماری سبز

کاربران گرامی می‌توانند جهت دریافت مشاوره با شماره ۹۱۰۳۱۶۴۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایند.